En İyi Dizi Sıralaması

İmdb’nin en iyi puan alan dizileri

Hepimiz akşamları evimize gelince dizi izlemeyi çok severiz. Hangi dizi iyidir diye denemek yerine işte hazır bir liste size. En iyi dizi sıralamasında aslında benim de çok sevdiğim diziler var.

En İyi Dizi Sıralaması

10. Cosmos dizi konusu

Eğer uzay filmlerine ve uzaya ilginiz varsa bu dizi tam sizlik. İmdb’nin en iyi puan alan dizileri arasında 10. sırada cosmos geliyor. Dizi ilk olarak 2014 yılında yayınlanmış ve 26 bölümden oluşuyor. Aslında bu bir dizi değil bir belgesel. Ancak anlatımı ve görüntüleri çok güzel. İmdb puanı: 9,3

9. Blue Planet 2

Bu da gene aynı şekilde bir belgesel. Şu an aslında en iyi yabancı diziler sıralamasında bu tarz etkileyici belgeseller var. Bu da harika bir doğa belgeseli ve bence bir görsel show. Bbc yapımı olan bu belgesel okyanus derinliklerinde geçiyor. Alışık olduğumuz görüntülerin dışında aynı zamanda okyanuslara ve çevreye verdiğimiz zarar burada adeta kaba tabiri ile gözümüze sokuluyor. İmdb puanı: 9,3.

8. Our planet

8 numarada gene bir doğa belgeseli yer alıyor. Burada da iklim değişikliğinin canlıları nasıl etkilediği, gezegenimizin ne denli güzel olduğu harika bir dille anlatılıyor. Ödüllü bir belgesel olduğunu ve bir Netflix yapımı olduğunu da hatırlatalım. İmdb puanı: 9,4.

İmdb'nin en iyi puan alan dizileri

7. The Wire

5 sezon devam etmiş bir dizi. 2001, 2008 yılları arasında yayınlanmış. Her sezon farklı bir konunun ele alındığı farklı bir dizi. İlk sezon uyuşturucu, ikinci sezon sendikalar, üçüncü sezonda politika, dördüncü sezonda eğitim, beşinci sezonda ise medya konu edilmiş. İmdb puanı: 9,3.

6: Game of thrones

Bu diziyi artık duymayan kalmamıştır. 2011 yılından günümüze kadar popüler kalmayı başarmış ve tüm dünya tarafından konuşulmuş bir dizi. Kesinlikle izlemediyseniz izlemeniz gereken bir dizi. George R.R. Martin’in romanından uyarlanan bir dizi. Fantastik bir film. Taht savaşlarının, sıradışı ilişkilerin konu aldığı çok güzel bir dizi. İmdb puanı: 9,3.

5: Breaking Bad

Oldukça güzel bir konusu olan bu dizi 2008 ile 2013 yılları arasında yayınlandı. Konusu ise Bir kimya öğretmenine kanser teşhisi konur, bu teşhis sonrası öğretmenin değişen hayatı şaşırtır. İmdb puanı: 9,5.

4. Planet Earth

4 numarada gene bir belgesel var. Bu belgesel en yüksek bütçeli belgesel olma unvanına sahip. Çekimlerinin 5 yıl sürdüğü ve farklı yerlerde sürekli çekimlerin yapıldığı bu belgesel harika bir doğa belgeseli. İmdb puanı: 9,4.

3. Band of Brothers

Aynı isimli bir romandan yapılmış 10 bölümlük popüler bir dizi. Dizinin konusu ise 2. dünya savaşında geçiyor. İmdb puanı: 9,5.

en iyi yabancı diziler sıralaması

2. Planet Earth II

Gene bir belgesel var sırada. Ancak bu belgesel Emmy ödüllü. 2017 yapımı olan bu belgeselde dünyanın bir çok farklı yerlerinden habitat konu ediliyor. Gerçekten görsel bir show izliyorsunuz. İmdb puanı: 9,5.

1: Çernobil

1 numarada yaşanmış gerçek bir hikayeyi konu olan adeta ciddi bir drama neden olan olayın anlatıldığı dizi yer alıyor. Adından da anlayacağınız gibi dizide çernobil faciası anlatılıyor. 1986 yılında Ukrayna’da Çernobil şehrinde Çernobil nükleerr santralinde bir kaza oluşuyor ve bu kaza sonrası tüm radyasyon insanlara doğru ilerliyor. Gerçek bir dramın yaşandığı bu olay bu dizinin konusu oluyor. İmdb puanı: 9,6.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.