Tırnakların Kırılmadan Sağlıklı Uzaması İçin

Bir kadın için son derece önemlidir tırnak bakımı. Tırnaklar güzelce törpülenir ve sezonun moda renk ojeleri büyük bir itina ile sürülür. Hep göz önünde olan tırnakların bakımı aslında ciddi bir emek ister.

Vücudumuzdaki her şey gibi tırnaklarımız da beslenmemizden ciddi anlamda etkilenir. Sağlıksız ya da yetersiz beslenen birinin tırnakları zayıflar, incelir ve sonrasında kırılır. Bu kırılmalar bazen çok can sıkıcı olabilir. Tırnakların bir kısmı derinden kırılır ve derinden kırılan tırnak kesilemez de sürekli bir yerlere takılarak canınızın yanmasına da neden olabilir. Sağlıklı tırnaklar  için süt, et ve balık ürünlerini yeterince tüketmeniz gerekir.

Oje sürmekten kadınların vazgeçmesi mümkün değildir. Ancak severek sürdüğümüz bu ojeleri çıkarmak için kullandığımız aseton tırnaklara en çok zarar veren maddedir. Çok sık kullanmamaya ya da kullandıktan sonra elleri bol su ile yıkamaya özen göstermenizde fayda vardır.

Temizlik esnasında eldiven kullanmaya özen gösterin. Çünkü deterjanların tırnaklara ciddi anlamda ne denli zararlı olduğu artık bilmeyen yoktur.

Uzayan tırnaklarınızı kısaltmak istediğinizde tırnak makası yerine törpü tercih edin.

sağlıklı ve kırılmayan tırnaklar için

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.