Yüz Tipine Göre Şapka

Şapka bu sezonun en moda aksesuarlarından biri. Bu kadar moda olan bir aksesuarı hem yazın hem de kışın bolca kullanmanızı tavsiye ederiz. Ancak yanlış bir model tüm güzelliğinizi ve şıklığınızı gölgede bırakabilir. Her tip şapka herkese yakışacak diye bir kural yoktur. Aslında her yüz tipine göre farklı farklı şapkalar vardır. Yüz tipiniz ne ise ona göre bir şapka modeli belirleyip o tarz bir şapka kullanmanızı tavsiye ederiz.

Uzun kemikli yüzler için şapka önerisi

Uzun ve kemikli bir yüzünüz varsa geniş ve büyük şapkalar kullanmamaya çalışın. Daha derli toplu ve kenarları geniş olmayan şapkaları tercih ederseniz daha yerinde olur. Uzun ve kemikli yüzler için en uygun şapa modeli fötr şapkalardır.

uzun yüzlüler için şapka önerisi

Yuvarlak yüzler için şapka önerisi

Eğer yuvarlak bir yüzünüz varsa çok şanslısınız demektir. Çünkü yuvarlak yüzlere şapka çok yakışıyor. Yuvarlak yüzler için en uygun şapka modeli kafaya tam oturmayan üst kısmı hafif havada duran ve kenarı oval şapkalardır.

yuvarlak yüzler için şapka önerisi

Oval yüzler için şapka önerisi

Oval yüzler için en uygun şapka modeli panama tipi şapkalardır. Eğer oval bir yüz tipiniz varsa bu tarz şapkalar size çok yakışacaktır. Zaten bu sezon bu tip şapkalar da çok moda.

oval yüzler için şapka önerisi

Küçük yüzler için şapka önerisi

Küçük yüzü olanlar da şanslı olanlardandır. Çünkü küçük yüzler de şapkayı çok güzel kaldırırlar. Küçük yüzler için en uygun şapka modeli büyük şapkalardır. Büyük şapkalar küçük suratlı insanlara çok yakışır.

küçük yüzlüler için şapka önerisi

Modasız kalmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.