Yeni Trend Snapchat Gözlükleri

Son günlerde özellikle sosyal medya çılgınlığı tam gaz devam ediyor. Ancak bunlar içinde snapchat sanki bir tık öne geçiyor gibi görünüyor. Bu arada yeni trend Snapchat  gözlükleri bu dediğimizi doğrulayacak gibi görünüyor. Çünkü özellikle snapchat kullanıcılarını çok sevindirecek olan bu gözlük tüm dünya  tarafından merakla bekleniyor.

yeni-trend-snapchat-gozlukleri

Bu gözlük snapcahtin ilk giyilebilir teknolojik ürünü oluyor. Snapchat  gözlüğünün adı ise Spectacles oluyor. Satış fiyatının 130 dolar olması planlanan bu gözlük tek tuşla 10 saniyelik snap çekiyor. Gözlüğün en büyük özelliği ise bir insanın görüş açısının tamamını kaydedebilme özelliğine sahip. Gözlük 115 derece açılı bir lense sahip.

Snapchat mütavizilik yaparak tasarladığı bu ürünü bir oyuncak olarak tanımlıyor. Ancak ürünün özelliklerini okuyunca pek de oyuncak olmadığını hemen anlıyorsunuz. Snapchat’in özellikleri sıralanırken kullanıcısına kendi gözünden dünyayı kaydetme gibi bir ayrıcalık sunuyor. Yani baktığını her nokta kaydedebiliyor ve sonrasında izleyebiliyorsunuz.

snapchat-gozlugunun-adi-spectacles

Gözlük ilk çıktığında google glass’a benzetilse de aslında özellikle fiyat performansı açısından baktığımızda arada oldukça fazla bir fark olduğunu görüyoruz. Gözlük adeta bir güneş gözlüğü fiyatına satılıyor ve bu durum özellikle gençlerin gözlüğe olan ilgisini daha da bir arttırıyor. Çünkü malum bu program iş adamlarından ziyade genç kuşak tarafından kullanılıyor. Gözlük sadece teknolojik bir gözlük değil, aynı zamanda sezonun trend gözlüğü olma yolunda da hızla ilerliyor. Bir çok modacı bu özel gözlüğün moda ikonu olacağını söylüyor.

Özel bir reklam ile insanların beğenisine sunulan Snapchat gözlüğünün il resmini ise 20. Yüzyılın en ünlü tasarımcısı olan Karl Lagerfeld çekti. Marka tasarladığı bu gözlüğün ilk etapta az sayıda piyasaya sunulacağını belirtti. Yani anlayacağınız aynı apple mantığı gibi ürünü yavaş yavaş piyasaya sürecek. Bu da ürünü akıllılık edip elini çabuk tutanların elinde göreceğimiz anlamına geliyor sanki.

snapchat-gozlugunun-adi

Markanın bu özel tasarımı aslında çok beğenildi ve facebook’a karşı son derece akıllıca bir adım olarak adlandırıldı. Belki biliyorsunuzdur marka kendini bir sosyal medya platformu olarak tanıtılmasından hiç hoşlanmıyor. Onların tanımına göre snapchat bir kamera firması. Bu nedenle de diğer sosyal medya platformlarından da ayrı tutulmak istiyorlar doğal olarak. Bu ürün ülkemizde ne denli sevilir ve kullanılır bilinmez. Ama kesinlikle özel ve snapchat kullanıcıları için farklı ve kullanışlı bir ürün.

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.