Yarım Topuz Saç Modelleri

Sevgili moda bağımlıları son günlerde en popüler saç modelini biliyor musunuz? Yarım topuz saç modelleri. Aslında adı topuz olsa da bu saç o bildiğimiz topuzlara hiç benzemiyor. Biraz balerin topuzunu da andırıyor ama balerin topuzundan bile daha kullanışlı ve daha günlük.

Yarım Topuz Saç Modelleri

Saçına şekil vermeyi seven ama zaman sıkıntısı olanlar için harika bir model bu saç modeli. Bolca zamanı olanlar ise ayrı bir özenerek yapabilirler bu modeli ve çok da şık bir sonuç elde ederler. İster gündüz spor kıyafetlerinizle, ister akşam şık elbisenizler bile uyum sağlayabilecek her ortamda rahatlıkla kullanılabilecek muhteşem bir saç modeli bu topuz. Gelelim asıl soru olan yarım topuz saç modelleri nasıl yapılır sorusuna. Öncelikle bu saçı yapmak o bildiğiniz zor topuzlar gibi zahmetli değil. Adeta saçınızı toplamak gibi basit bir işlem.

yarım topuz saç modelleri nasıl yapılır

Önce saçınızın önünden bir tutam saç alıyorsunuz ve arkaya doğru yatırararak saçınızı toplamaya başlıyorsunuz. Yanlardan çıkıntılık yapan saçları da düzelttikten sonra lastiğinizi takarken küçük topuz yapar gibi bombeli bırakıyorsunuz saçın ucunu. Eğer daha şık bir akşam yemeği için tercih edecekseniz bu saç modelini. Tam tepeden ve daha özenli hatta mümkünse fönlü saça yapabilirisniz. Ama her şekilde şık ve özenli görüneceğinizden zaten emin olabilirsiniz.

yarım topuz trendi

Genelde düz saç her zaman daha kolaydır. Kıvırcık ya da dalgalı saçlar daima inatçı ve zor saçlardır. Bu nedenle kıvırcık yarım topuz modelleri de genelde düz saç modellerine oranla daha zor gibi düşünülür. Ancak yarım topuz modellerinde düz saçlarda nasıl pratik ise aynı şekilde kıvırcık ve dalgalı saçlarda da kolaydır. Ayrıca duruşu da düz saçlardan kesinlikle eksik kalır bir durumda değildir. Denemenizi öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.