Bu Kışın En Trend Saç Modeli – Perçemli Saçlar

Kışın en trend saç modelleri

Sevgili moda bağımlıları bu kışın en trend saç modeli – perçemli saçlar ilan edildi. Özellikle bir kaç sezondur çok trend olan perçemli saç modelleri bu kışa adeta damgasını vuracak gibi. Hemen hemen bir çok yüz şekline yakışan perçemli saçlar, isterseniz uzun, isterseniz de kısa olarak kullanılabiliyor.

Bu Kışın En Trend Saç Modeli Perçemli Saçlar.jpg

Ancak özellikle kışın en trend saç modelleri arasında hafif uzatılan perçem ve bu perçemim yana atılması var. Bu model en çok Hollywood ünlüleri arasında popüler oldu ve hızla tüm dünyaya yayıldı. Ülkemizde de uygulanmaya ve sevilmeye başlandı diyebiliriz. Hem çok yakışan hem de çok tarz ve kullanışlı bir kesim modeli bu saç.

en güzel kahkül kesimleri Kahkül modelleri hangi yüze yakışır yana atılan uzun kahkül

Kahkül modelleri hangi yüze yakışır

Aslında en çok sorulan soruların başında kahkül modelleri hangi yüze yakışır sorusudur. Bu sorunun cevabı uzmanlar tarafından çok da karmaşık olarak açıklanmıyor diyebiliriz. Genelde uzun alnı olanlara çok önerilir kahküllü saç modelleri. Kısa alnı olanlara ise kahkül pek önerilmez. Çünkü kısa alında kahkül yüzü daha da boğacaktı.

uzun kahküllü saçlar

Fakat her şekilde kahkül kullanmak istiyorsanız yukarıda bahsettiğimiz ve bu sezonun en trend saç modeli olan uzun ve hafif yana atılan kahküllü saç modelini deneyebilirsiniz. Normal perçemli ve kahküllü saça oranla bu saçı kullanmak ve uygulamak çok daha kolaydır.

gotik tarzda perçem modeli kahküllü saç modelleri kısa kahküllü saç modeli

Eğer saçınıza kahkül kestirmek istiyorsanız öncelikle başka bir gözden daha fikir almalısınız. Özellikle sabit bir kuaförünüz varsa o sizin yüz şeklinizi en iyi tanıyandır. Kuaförünüzü istediğiniz kahkül şekli ile ilgili olarak yüzünüze uzun kahkül mü, kısa kahkül mü, yoksa bahsettiğimiz gibi hafif uzun olup yana atılan tarzdaki kahküllü saçın mı yakışacağını söyleyecektir.

kışın en trend saç modelleri sarı kahküllü saçlar siyah ve kahküllü saç

Kahküllü saç bakımı

Kahküllü ve perçemli saçlar durmasına çok güzel durur, ancak bazen can sıkıcı derecede bakım isteyebilir. Saçımı tararım ve dışarı çıkarım mantığında biriyseniz perçemli saçlar sizi biraz yorabilir. Çünkü perçemli bir saç kesimi biraz bakım ister. Özellikle şekillendirmeniz gerekir perçemlerinizi. Çünkü dağılabilir ya da yukarı doğru kalkmış olabilir. Bunu önlemek için bir fırça yardımı ile perçemlerinizi ileri ve geri hareketleri ile kuruyana kadar taramanız gerekebilir. Bunun yanında inat ediyor ve şekle girmiyorsa sprey ve serum kullanabilirsiniz.

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.