Sonbahar Kış 2017 Ayakkabı Trendleri

Sevgili moda bağımlıları sonbahar kış 2017 ayakkabı trendleri acaba neler diye sorguladığınızı çok iyi biliyoruz. Bu nedenle sizi daha fazla merakta bırakmıyor ve bu sezonun en trend ayakkabı modellerini anlatmaya başlıyoruz. Aslında bu sezonun ayakkabı trendlerine baktığımızda alternatifleri görünce biz oldukça şaşırdık. Çünkü modeller içinde geçen sezonlara oranla oldukça farklı modeller ve aynı zamanda oldukça fazla çeşit ayakkabı var. Gelelim bu özel modellere.

sonbahar-kis-2017-ayakkabi-trendleri

Kısa bot modelleri

Kış denilince kısa botlar olmadan olur mu? Elbette olmaz. 2016 – 2017 sonbahar kış ayakkabı trendleri içinde kısa botlar oldukça trend. Boyu ve bacakları olduğundan çok daha uzun gösteren kısa botlar özellikle eteklerle ve elbiselerle çok şık duruyor.

kisa-bot-modeli

Kovboy görünümlü kısa botlar

Özellikle yaz aylarında etek altına kısa bot giymeyi çok severiz. Ama kışında eteklerle kovboy tarzı botlar çok moda oluyor. Bohem şıklığın adeta rüzgar gibi eseceği 2017 sezonunda kovboy tarzı botlar oldukça trend.

kovboy-tarzi-kisa-bot-modeli

Sivri burun ayakkabılar

2017 ayakkabı trendleri içinde sivri burun ayakkabı modelleri ilk sıralarda gösteriliyor. İster klasik tarzda olsun, isterseniz de daha spor tarzda olsun. Her ne tarzda olursa olsun sivri burun ayakkabılar bu kışın favorileri arasında.

sivri-burun-ayakkabi-modeli

Tokalı ayakkabı modelleri

Ayakkabıda iddia seviyorsanız büyük tokalı ayakkabıların bu sezon çok moda olduğunu söylemek isteriz. Büyük ve metal tokalar bu sezon çok popüler. Özellikle Prada tasarladığı ayakkabılarında toka çok kullanmış. Aynı şekilde ayakkabılarında büyük tokalar kullanan diğer marka burberry oluyor. Burberry ise daha çok altın rengi toklar kullanmayı tercih etmiş.

tokali-ayakkabi-modeli

Bilekten bağlamalı ayakkabı modelleri

Geçen yaz hatırlarsınız bilekten bağlamalı ayakkabı modelleri çok popülerdi. Bu kış da aynı trend devam ediyor. Elbette kışlık versiyonu şeklinde. Özellikle pantolonlarınızla ve şık eteklerinizle muhteşem kombinler yapmanızı sağlayacak bu ayakkabılar.

bilekten-baglamali-ayakkabi-modeli

Kalın topuklu gotik botlar

Bu botları geçen kıştan kesin hatırlıyorsunuzdur. Eğer sizde de bu botlardan varsa, hemen botlarınızı kışa hazırlayın. Çünkü bu güzel görünümlü botlar 2017 kışının da trendleri arasında yer alıyor. Bu botlar deri pantolonlarla, eteklerle muhteşem bir kombin sağlıyor.

kalin-topuklu-gotik-botlar

89441882

Kadife ayakkabı modelleri

Bu sezon çeşit çok demiştik yazımızın başında. Bu çeşite kadife ayakkabı modelleri dahil oluyor. Kışın ruhuna çok yakışan kadife bu sezon ayakkabılara iniyor. Bir çok ünlü markanın koleksiyonunda özel bir yer verdiği kadife ayakkabılar çok trend olacağa benziyor.

kadife-ayakkabi-modelleri

Süet ayakkabı modelleri

Süet olmadan olur mu? Elbette olmaz. Süetin o asil havası elbette bu kış da kendini iyice hissettirecek. Genelde klasik tarz için daha uygun olduğu söylense de aslında süet her tarzla bütünleşir bize göre. Özellikle süet kısa botlar ve süet çizmeler 2017 kışının popülerleri arasında.

suet-ayakkabi-modelleri

Payetli ayakkabı modelleri

Günlük hayatta kullanmak için değil ama, özel bir davet ya da gece için payetli ayakkabı modelleri özellikle abiye ayakkabı modelleri içinde bu sezon en trend olan ayakkabı modeli oluyor. Önümüzde bir düğün ya da özel bir davete katılmayı düşünüyorsanız tercihinizi payetli ayakkabılardan yana yapın.

payetli-ayakkabi-modeli

Leopar desenli ayakkabı modelleri

Bu kış kıyafetlerde leoparlar ve hayvan desenleri çok moda. Düz bir kıyafet kombini yapıyorsanız altına giyeceğiniz ayakkabı seçiminiz leopar olabilir. Şıklık anlamında kesinlikle muhteşem bir kombin yaratacaktır.

leopar-desenli-ayakkabi-modeli

Asker botları

Özellikle spor tarzın özellikle kış aylarında sembolü olmuştur asker botları. Rahatlığı ve muhteşem duruşu ile aslında çok da tercih edilirler. Özellikle elbiselerle ve eteklerle muhteşem bir kombin yapmanızı sağlar.

asker-botu-modeli

Zımbalı ayakkabı modelleri

Bir dönem çok moda olan zımbalar bu kış geri dönüyor. Hem de ayakkabılara dönüyor. 2017 ayakkabı trendlerinde zımbalı bot modelleri oldukça moda. Jeanlerle ve eteklerle kesinlikle çok hoş duran bu botlar asi bir görünüm yaratmanızı sağlıyor.

zimbali-bot-modeli

2017-ayakkabi-trendleri

2017-kis-ayakkabi-trendleri

Kare topuklu ayakkabı modelleri

Bu kış topuklarda da bir değişiklik var. Özellikle kare topuklu ayakkabı modellerinin ve kare topuklu bot modellerinin daha trend ve daha popüler olduğunu göreceğiz.

kare-topuklu-ayakkabi-modelleri

2016-2017-sonbahar-kis-ayakkabi-trendleri

Diz altı çizme modelleri

Bir dönem çok moda olan diz altı çizme modelleri bu sezon geri dönüyor. Hem de tıpkı 80’lerde olduğu gibi yılan ve timsah derisi görünümü ile geri dönüyor. Kışın o soğuk ve yağışlı havalarına son derece uygun olan bu çizmeler özellikle uzun çizme seven kadınların yüzünü güldürecek gibi.

diz-alti-cizme-modeli

Desenli ayakkabı modelleri

Bir kesim tarafından çok eleştirilen ve nefretle karşılanan ama bir tarafça da çok beğenilen desenli ayakkabı trendi bu kışın popüler ayakkabıları arasında gösteriliyor. Özellikle çiçek desenli olan modeller çok moda olacak. Bu tarz desenli çizmeleri ya da botları kesinlikle sade kıyafetlerle kombinlemelisiniz.

desenli-ayakkabi-modelleri

Metalik renk ayakkabı modelleri

Tüm yaz boyunca moda olan metalik tonu bu kış da trend olmaya devam ediyor. Ancak bu renk ayakkabılarda popüler olacak. Özellikle metalik renk çizmeler ve botlar bu kışın trendleri arasında yer alıyor.

metalik-renk-ayakkabi-modeli

Çivi topuk ayakkabılar

Yukarıda topukların bu kış ayrı bir önem kazandığından bahsetmiştik. Kare topuklar bu kış çok moda. Ancak kare topukların yanında kalın topuklar ve çivi topuklar da trend olan modeller arasında yer alıyor. 2017 kış ayakkabı trendleri gördüğünüz gibi bol çeşitte. Önemli olan kendi tarzınıza ve kendi kombininize uygun olanı seçmek.

civi-topuk-ayakkabi-modeli

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.