Hızlı Makyaj Yapma Yöntemleri

Makyaj yapma teknikleri

Artık herkesin bildiği bir gerçek var ki, o da makyaj yapabilmek. Ama bunun yanında hızlı makyaj yapma yöntemleri çok daha popüler oldu. Çünkü özellikle acelemiz olduğunda uzun uzun makyaj yapmak hem sıkıcı olabiliyor hem de zaman olmaması nedeni ile hemen makyajı yapıp çıkmak isteriz.

Hızlı Makyaj Yapma Yöntemleri

İşte bu nedenle burada hızlı makyaj yapma tekniklerini ve hızlı makyajda amacın kusurları örtmek, cilde sağlıklı ve ışıltılı bir görüntü vermek, güzel yerleri ön plana çıkarmak şeklinde teknikleri inceleyeceğiz.

Öncelikle hızlı makyaj yaparken uzun uzun makyaj bazları, far bazı ya da far sürmek gibi ince detay gerektiren işlemleri atlayın. Sadece kapatıcı kullanın. Aslında bu durum aynı zamanda doğal makyaj yapma teknikleri ile de hemen hemen aynı taktiklere sahip.

Hızlı makyajın en büyük özelliği ise yüzü mümkün olduğunca sade ve doğal tutabilmek. O nedenle yüze çok fazla uygulama yapılmaz. En çok önerilen ise aydınlatıcıdır. Hızlı makyajda aydınlatıcı adeta can kurtarıcıdır. Çünkü sizi sağlıklı gösterir ve yüzünüze aydınlık güzel bir görüntü verir. Aydınlatıcınızı T bölgenize ve elmacık kemiklerinize sürün.

Makyaj yapma teknikleri

Allık kullanacaksınız kesinlikle mat allık tercih edin. Ancak bunu sivilce probleminiz varsa yapın. Çünkü sivilceleri gizlemenin en iyi yollarından biri allıktır. Allık yerine bronzlaştırıcı da kullanabilirsiniz.

 

Maskara sürmeyi asla atlamayın. Bir makyajın kesinlikle olmazsa olmazıdır maskara. Eğer maskara sürmeye vaktiniz yoksa kirpik kıvırıcı ile kirpiklerinizi kıvırın.

Farsız dışarı çıkmam diyenlerdenseniz size önerimiz hızlı makyaj yapacaksanız koyu renk farlara pek bulaşmayın. Koyu renk farı uygulamak zaman alır ve hata kaldırmaz. Bu nedenle açık renk farları hızlı makyajda rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Dudaklarınıza renkli nemlendirici uygulayın. Dudak kalemi ve ruj sürmek büyük zaman alır ve hızlı makyajın tamamını etkiler. Bu nedenle hem doğal görünmek hem de zamandan kazanmak için renkli nemlendiricileri ya da parlatıcı etkisi olan dudak nemlendiricileri tercih edin.

doğal makyaj yapma teknikleri

Hızlı makyajın en büyük amacı zamandan tasarruf ederken yorgun ve renksiz görünen yüzü canlandırmak hatta daha güzel, daha canlı, sağlıklı bir görüntü yaratmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.