Göbek Eritmek İçin Diyet Önerileri

Göbek eritmek için diyet

Herkesin ortak problemidir göbek bölgesindeki fazla yağlanmalar. Bunun için sürekli özel diyetler uygulanır. İşte çok kez denenmiş ve son derece etkili olduğu söylenen göbek eritme diyet önerilerini burada sizlerle paylaşacağım.

Göbek Eritmek İçin Diyet Önerileri

Genelde göbek eritmek için diyet yapılır ve sonuç hep hüsrandır. Çünkü belli bir süre sonra o diyet insana bıkkınlık verir, sonrasında da yağlanma azalmadığı gibi daha da artabilir. Bu nedenle kafanıza göre programlar izlemekten de kaçınmanızda fayda var.

Erkekler için alınması gereken kalori miktarı

Göbek yağları neden olur?

En çok sorulan sorulardan biri göbek yağları neden olur sorusu. Vücudumuzda en çabuk yağlanan bölgelerimiz göbek, basen ve kalçalardır. Eğer günlük ihtiyacınızdan fazla kalori alırsanız bu vücudunuzun belli yerlerinde yağ olarak birikecektir ve birikeceği noktalar ise genelde göbek, basen ve kalça bölgeleri olacaktır.

Günlük almanız gereken kalori miktarının dışına çıkmazsanız vücut bunu yağ olarak depolamak yerine kullanır ve enerjiye dönüştürür.

Göbek eritmek için diyet

Kadınlar için alınması gereken günlük kalori miktarı

Eğer orta bir hareketli yaşamınız varsa ve kadınsanız günlük almanız gereken kalori miktarı 1800’dür

Göbek eritmek için nasıl beslenmeli

Erkekler için alınması gereken kalori miktarı

Gene aynı şekilde orta hareketli bir yapınız varsa ve erkekseniz günlük almanız gereken kalori miktarı ise 2500’dür.

Göbek yağlanmasına neden olan yiyecekler ve içecekler

Göbek eritmek için nasıl beslenmeli?

Gelelim diğer en çok soru olan göbek eritmek için nasıl beslenmeli sorusuna. Aslında mantık çok basittir, toprakta yetişen ve paketlenmeyen, işlem görmemiş tüm ürünler göbek yağlarının önüne geçer. Ancak eğer siz paketlenmiş hazır gıdalardan zengince besleniyorsanız göbek yağları ile yaşamanız kaçınılmaz olacaktır.

Göbek yağları neden olur kadınlar için alınması gereken kalori miktarı

Göbek yağlanmasına neden olan yiyecekler ve içecekler

Asitli içecekler

İçerisinde ekstra şeker içeren hazır meyve suları

Alkollü içecekler

Büskivi, kek, börek tarzı hazır ve bol kalorili yiyecekler

Gofretler, çikolatalar ve şekerli atıştırmalıklar

Bu tarz yiyecekleri elbette hayatınızdan tamamen çıkarın hiç tüketmeyin demiyoruz, ancak sıklığını ve oranının azaltın. Hergün tüketmeyin, ya da tüketttiğiniz miktarlar az olsun. Daha yalın, daha sağlıklı beslenmeye çalışın. Açlık hissettiğinizde ara öğünlerde şekerli atıştırmalıklar yerine ceviz, fıstık, kuru meyve gibi atıştırmalıklara yönelin.

Beslenmenize ilaveten her gün en az 20 dakika yürüyün. Hayatınıza hareket katın. Günde ortalama 3 litre su içmeye çalışın ve doğal gıdalarla beslenin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.