Esmerler ve Sarışınlar İçin Doğru Makyaj Renkleri

Makyaj her ten rengine göre özel yapılması gereken bir detaya sahiptir. Burada uzmanların önerdikleri esmerler ve sarışınlar için doğru makyaj renkleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Öncelikle eğer makyaj yapmayı seviyorsanız bilmeniz gereken kendi ten renginize ve saç renginize uygun makyajı mı yapıyorsunuz? Yoksa tamamen yanlış renkleri kullanarak ciddi anlamda komik bir durumda mı geziyorsunuz?

Esmerler ve Sarışınlar İçin Doğru Makyaj Renkleri

Sevgili moda bağımlıları makyajda her renk bizi cezbetse de bazı renkler bazı ten renklerine tamamen cızdır. Kullanılmaması gerekir ve hatta yanından bile geçilmemesi gereken renkler vardır. Bunu öğrenmek için ise uzmanların önerilerine kulak asmak yeterlidir. Önce sarışınlardan başlayalım. Sarışınlar için en ideal makyaj renkleri.

Eğer sarışınsanız ve fondöten kullanıyorsanız seçimiz fildişi ya da açık bej olmalıdır. Allık olarak da kırmızı, pembe, şeftali, açık kiremit, tarçın tonlarını tercih etmelisiniz.Ruj olarak sarışınlara genelde kırmızı öneriliyor. Ancak ruj renginizi allığınızın rengine göre ayarlarsanız çok daha şık bir makyaj elde edebilirsiniz. Bej tonlarında bir allık için uçuk pembe bir ruj. Şeftali, kırmızı ve kahve bir allık kullandıysanız fuşya tonlarında bir ruj harika olacaktır.

en doğru makyaj önerileri

Sarışınlara far rengi konusunda ise en çok mavi, yeşil, gri, altın rengi, kurşun rengi ve kahve tonları öneriliyor. Göz kalemi olarak da gri, mavi, siyah ve kahverengi öneriliyor. Rimel tercihiniz ise kesinlikle siyah olmalı. Gelelim esmerler için en ideal makyaj renklerine. Allık olarak kızıl, pembe, koyu bronz ve şeftali tonşlarını tercih etmelisiniz.

esmerler için en ideal makyaj renkleri

Ruj seçiminizde siz de tıpkı sarışınlar gibi allığınıza göre bir renk seçerseniz makyajınız çok daha güzel olacaktır. Pembe bir ruj bronz ve bakır tonlarında allıklarla çok uyumludur. Kiremit rengi bir allıkla ise turuncu bir ruj harika durur. Esmerler için genelde far renkleri olarak ise mor, koyu mavi, metalik mavi, kahve tonları, yeşil, bakır tonları ve yeşil diyebiliriz. Göz kalemi olarak ise siyah, mavi, kahverengi ve lacivert. Rimel olarak ise aynı renkleri kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.