Bodrum Ortakent

Ortakent bodrumda bulunan son derece şirin bir tatil beldesidir. Gümbet ve bodrum merkeze oranla daha sakindir. Oldukça uzun ve güzel bir sahil şeridi vardır. Burada denize girebilir ve akşam sahil boyunca yürüyerek keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bu arada su sporlarından hoşlananlar da özellikle jet ski sevenler ortakente uğrayabilirler. Çünkü burada jet ski ve deniz bisikleti için özel alanlar vardır.

Ortakent’te nerede kalınır

Ortakent bodrum ve gümbet gibi büyük otellerin yer aldığı bir yer değildir. Daha çok butik ve apart oteller yer alır. Otellerin çoğu denizin hemen dibinde yer alır. Buradan çıkıp denize bir kaç adım ilerleyerek girebilirsiniz. Oteller genelde oda kahvaltı şeklindedir. Sahil şeridi üzerinde bulunan oteller genelde kıştan rezerve edildiği için bu otellerde eğer sezonda konaklama yapacaksanız geç kalmış olursunuz ve yer bulamayabilirsiniz. Bu nedenle kalmak istediğiniz otelin rezervasyonunu önceden yaptırmanızda fayda vardır.

Daha ekonomik bir tatil için ise sahil şeridinde değil de daha içerideki küçük apartları yada otelleri değerlendirebilirsiniz. Ortakentte her yerden denize rahatlıkla girebilirsiniz.

Ortakentte yemek

Ortaken yemek konusunda oldukça geniş bir yelpaze sunar. Ortakentin en meşhur yemeği balıktır. İnsanlar çok uzak yerlerden özellikle buraya balık yemeye gelirler. Balık restaurantlarında birbirinden enfes mezelerle beraber balık yemeyi ihmal etmeyin.

Balık sevmeyenler ya da daha ayak üstü yemek yemek isteyenler için gözlemeciler, dönerciler, küçük büfeler bir çok yerde hizmet vermektedir.

Ortakentte gece hayatı

Ortakent gece hayatı bakımından bodrum ve gümbete nazaran çok daha sakin ve sessiz kalır. Ortakentte gece disko, ya da bar pek yoktur. Eğer ortakentte gece birşeyler yapmak isterseniz bunun yerine alternatif eğlenceler bulabilirsiniz. Sahil şeridi çok güzeldir ve sahil boyunca kafe restaurantlar vardır. Bu restaurantlarda güzel bir akşam yemeği yiyebilir ya da kafelerde mis gibi ortakent havası ve deniz manzarası ile bir kahve içebilirsiniz. Yol boyunca zaten dondurmacılar da vardır. Daha farklı eğlence arayanlar için ise bazı küçük canlı müzik yapan yerler de vardır. Buraları da değerlendirebilirsiniz.

Ortakentte ulaşım

Bodrumun her yerinde olduğu gibi ortakentte de ulaşım aracı minibüslerdir. Minibüsler ortakent meydandan oldukça sık bir şekilde kalktığı için çok tercih edilir.

Burada en güzel ortakent resimleri yer almaktadır.

En moda tatil yerleri

ortakent balıkçısı

ortakent deniz sporları

ortakent gece hayatı

ortakent sahil şeridi

ortakent

ortakentte gece hayatı

bodrum ortakent su sporları

ortakent jetski

bodrum ortakent (2)

bodrum ortakent

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.