Zayıf Gösteren Saç Modelleri

Saçlar en önemli aksesuarlarımızdır. Bu nedenle zayıf gösteren saç modellerini araştırdık ve uzmanlarından edindiğimiz bu en özel ve önemli bilgileri burada sizlerle paylaşmaya karar verdik. Bir çok kadının ortak hatasıdır aslında yanlış saç şeklini kullanmak.

zayif-gosteren-sac-modelleri

Yanlış saç şeklini kullanan kadınlar yüzlerinin olduğundan daha tombul ya da iri görünmesine neden olur ve gereksiz yere sanki çok fazla kiloluymuş gibi bir ifadeye bürünür. Ya da yüz şekline hangi saç modelinin iyi gideceğini bilemeyen bir kadın başkasına yakışan bir modeli kendine uyarlar, ancak başkasında iyi duran bu model belkide kendi yüz hatlarını çok şişman gösterebilir. Bu tür hataları zaman zaman kendimiz fark etmeyebiliriz. Bunun için yüz şeklimize en uygun modeli kullanmak ya da yüzü zayıf gösteren saç modellerini kullanmak çok daha doğrudur aslında. Gelelim yüzü olduğundan daha küçük ve ince gösteren uzmanların önerdiği modellere.

yuzu-zayif-gosteren-sac-modelleri

Uzun kaküllü modeller

Biliyorsunuz bir kaç sezondur kaküllü saç modelleri çok moda oldu. Ancak kakül kullanmak da biraz beceri isteyen bir durum. Çünkü eğer kahküllerinizi çok kısa kestirirseniz bu sefer de yüzünüz toplu görünebilir. Eğer yüzünüzün daha uzun ve daha ince görünmesini istiyorsanız hemen kaş üzeri ya da kaş hizası boylarda kahkül kullanmanız gerekiyor. Bunun yanında uzmanlar kaküllü saç kullanacaklara katlı kakülü öneriyorlar. Daha minik ve daha ince bir yüze kavuşmak için. Kaküllü saçlar özellikle yuvarlak yüz hatlarına sahip olanlara ve aslında her yüz tipine uygun bir model. Yüzü ince gösteren saç modelleri hangileri diye sorarsanız kesinlikle ilk sırada kahküllür saçlar deriz.

yuzu-ince-gosteren-sac-modelleri-hangileri

Yüzü ince gösteren saç rengi

Genelde uzmanlar zıt renkleri çok önerirler. Mesela kendi saç renginizden farklı bir renk gölge ya da balyajlar yüzünüzün bir anda çok daha küçük görünmesini sağlayabilir. Aynı zamanda düz boyadan ziyade saça uygulanan röfle, balyaj gibi işlemlerin yüzü çok daha ince gösterdiğini vurguluyor gene uzmanlar.

yuzu-ince-gosteren-sac-rengi

Doğal dalgalı saçlar

Fön çektirmeyi ve dümdüz saçlarla gezmeyi çok severiz. Ancak saç uzmanları öneriyorlar. Eğer yüzünüzün ince ve küçük görünmesini istiyorsanız dümdüz saçlardan en kısa sürede vazgeçin, bunun yerine iri dalgalı saçlar tercih edin. Dümdüz yapıştırılan saçların yüzü daha toplu gösterdiğini ancak dalgalı ya da bukleli saçların yüzü çok daha ince gösterdiğini belirtiyorlar.

dogal-dalgali-saclar

Katlı saç modelleri

Genelde saçlar daha hacimli ve daha gür görünsün diye uzun katlı saç modelleri tercih edilir. Ancak uzun katlı saç modelleri sadece saçların daha hacimli görünmesini sağlamaz aynı zamanda da yüzün çok daha ince görünmesini sağlar. Çene boyundan başlayan katların olduğu bir model seçerseniz yüzünüz çok daha ince görünecektir. Genelde kilolu yüzler için saç modelleri arasında katlı saçlar önerilir.

kilolu-yuzler-icin-sac-modelleri

Bob kesim saç modelleri

Biliyorsunuzdur bob kesim saç modelleri bir kaç sezondur oldukça moda. Bob kesim yani önü uzun arkası kısa olan bu model yüzünüzü toparlayarak daha ince bir görünüme kavuşmasını sağlar.

bob-kesim-sac-modelleri

Yandan kaküllü saçlar

Yandan kaküllü saçlar yüzünüzün bir çok yerinde saç olacağı anlamına gelir. Dikkatleri daha çok saçlarınıza çekecek olan bu model aynı zamanda yüzünüzün da kesinlikle çok daha küçük ve ince görünmesini sağlayacaktır.

yandan-kakullu-saclar

Dağınık atkuyruğu

Eğer toplu saçla gezmeyi seviyorsanız sezonun şuan çok moda bir saç modeli olan atkuyruğu modelini değerlendirin deriz. Ancak bunu yaparken yüz şekliniz elbette çok önemli. Eğer yüzünüzün daha ince görünmesini istiyorsanız dağınık şekilde toplanan atkuyruğu modelini tercih edin. Saçınız sımsıkı bir şekilde yapışmayacağı için hem saçınız daha yoğun duracak hem de yüzünüz daha küçük görünecektir.

daginik-atkuyrugu-sac-modelleri

Yüksek topuz modeli

Eğer saçınızı topuz yapmak istiyor ama aynı şekilde yüzünüzün da ince görünmesini istiyorsanız size yüksek topuz modelini öneririz. Tepeden yapacağınız topuz modeli yüzünüzü hafif uzatacak ve hatlarınızın daha ince görünmesini sağlayacaktır. Topuzunuza aynı zamanda kaküller de eklerseniz ama asimetrik kesim kaküller yani uzunlu kısalı sonuç çok daha iyi olacaktır.

yuksek-topuz-modeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.