Destekli Sütyenler Nasıl Kullanılmalıdır?

Bir kıyafetin, en güzel şekilde üzerimizde durması en önemsediğimiz konudur. Ancak yanlış bir sütyen özenerek aldığımız o kıyafeti bir anda yerle bir edebilir. Bu nedenle sütyenlerin basit birer iç çamaşırı olmadıklarını, tam tersine görünümümüzü ciddi oranda değiştiren gizli kahramanlar olduklarını bilmek lazım. Bu yazımda destekli sütyen kullanımı, destekli sütyenlerin nasıl kullanılması gerektiği ve öneminden bahsedeceğim. Çünkü genelde doğru bilinen çok yanlış var destekli sütyenlerle ilgili. Elbette kullanımında da yapılan hatalar çok fazla.

Sevgili moda bağımlıları, öncelikle gelelim destekli sütyen nedir sorusuna. Genelde destekli sütyenle ilgili çok yanlış bilgiler dolaşır etrafta. Bunların en yanlışı ise destekli sütyenlerin sürekli silikonlu sütyenlerle karıştırılıyor olması. Halbuki destekli sütyen farklıdır, silikonlu sütyen farklıdır.

Destekli sütyenin en büyük avantajı ise göğüsleri çok daha kalkık ve çok daha dolgun göstermesidir. Hiç göğsü olmayan bir kadının dahi destekli ve doğru sütyen seçimi ile dışarıdan çok güzel göğüsleri varmış gibi görünebilir.

Ancak günümüzde elbette çağın derdi yer çekimidir. Yer çekimi yüzünden yaşlanırız, vücudumuz sarkar, ve en önemlisi vücudumuzun en önemli aksesuarı olan göğüsler yer çekimine karşı koyamaz, yavaş yavaş aşağıya doğru inmeye başlar. İşte destekli sütyenlerin aslında burada en önemli görevi devreye girer. Özellikle sarkan ve toparlanmaya ihtiyaç duyan göğüsleri estetik ameliyatından yeni çıkmış gibi toparlar bu tarz sütyenler. Yeterki siz doğru ürünü ve bedeni seçin. Piyasada yer alan ve destekli sütyen diye satılan ancak taktığınızda hiç bir etkisi olmayan ürünlere kesinlikle dikkat edin derim. Gelelim destekli sütyen seçimi yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiğine.

Herkesin göğüs ölçüsü ve yapısı farklıdır. Bu nedenle kendi göğüs tipinize uygun modeli seçmenizde fayda var. Aksi halde dışarıdan bakıldığında kötü bir görüntü yaratabilirsiniz.

Destekli sütyenler özellikle küçük göğüslü kadınların göğüslerinin çok daha dolgun ve çok daha kalkık görünmesini sağlayacaktır. Ancak destekli sütyenler sadece küçük göğüslü kadınlar için değildir. Evet genelde ilk öncelik, bu sütyenlerin yapı gereği daha dolgun ve daha kalkık bir göğüs oluşturma imkanı olduğu için küçük göğüslüler tarafından tercih edilir. Fakat eğer büyük göğüsleriniz varsa toparlayıcı özelliğinden faydalanarak siz de destekli sütyen kullanabilirsiniz.

Piyasada destekli sütyen diye satılan ama aldığınızda yeterli desteği sağlamayan ya da iki kullanım sonrası kendini bırakan sütyenlere de dikkat etmek lazım. Bu nedenle ben tesadüfen keşfettiğim ve ürünlerinden çok da memnun kaldığım İfondi markasına ait sütyenleri öneririm size.

Her sütyende olduğu gibi, destekli sütyenlerlerde de göğüs yapısı, beden ölçüsü oldukça önemlidir. Kullandığım ifondi isimli markanın sütyenleri üzerinde size örneklendirmelerle anlatmaya çalışacağım.

destekli siyah sütyen

Markanın bu destekli siyah sütyeni pek çok göğüs tipine uygun ve son derece rahat bir model. Ancak, bu kulaklı dediğimiz bir model ve özellikle göğsünün üst kısmı dolu olanlara bu modeli öneriyorum. Üst kısmı boş olanlarda bu model çok da başarılı durmayabiliyor.

ten rengi destekli sütyen

Eğer göğüs kısmınızın üst kısmı boşsa ve çok küçük göğüsleriniz varsa bu tarz kulaksız modeller çok daha iyi bir duruş yaratacaktır.

İnternet sitesinde daha bir çok model ve renk mevcut. Ben aynı zamanda klasik siyah ve ten rengi dışına da çıkmayı çok severim. Bu nedenle bu modelleri de çok beğendim. Hem destekli, hem de gerçekten çok şık sütyenler. Klasiğin dışına çıktığımda bu tarz modellere bayılıyorum.

destekli dantel sütyen ifondi destekli sütyen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.