Uzun Çizme Modelleri

Uzun Çizme Modelleri

Diz üstü çizmeler bu kışın en trend çizmeleri arasında ilk sıraları çekiyor. Çizme modellerine baktığımızda özellikle deri diz üstü uzun çizmelerin popüler olduğunu görüyoruz.

Diz üstü çizmeler her türlü kıyafetle rahatlıkla kullanılabilen son derece şık tarza sahiptirler. Dar jeanlerle oldukça güzel duran uzun çizmeler topuklu giyildiğinde ayrı düz taban giyildiğinde ayrı bir hava yaratır.

Topuklu düz üstü uzun çizmeler

Şık ve kadınsı bir tarz için topuklu uzun çizmeleri kullanabilirsiniz. Özellikle dar kotlarla oldukça güzel duran topuklu uzun çizmeler gece de şık bir yere giderken ince topuklu olanlarından tercih ederseniz oldukça tarz ve şık bir kıyafet oluşturabilirsiniz.

Düz taban uzun çizmeler

Düz taban uzun çizmeler ise daha çok günlük kullanım için uygundur. Mini eteklerle oldukça güzel kullanılabilen düz taban diz üstü çizmeler kotlarla da son derece uyumludur.

Ancak uzun çizme giyerken dikkat edilmesi gereken önemli bir husus vardır. Uzun çizmeler dizin üzerine kadar geldiği için bu çizmelerle beraber uzun etek ya da elbise giyilmesi ciddi bir moda hatası ve rüküşlük olarak kabul edilir. Yani uzun çizmelerle birlikte dar kot, tayt, deri pantolon ya da diz üstü mini etek harici bir kıyafetle giymek pek de doğru değildir. Şortlarla da rahatlıkla kullanılabilinen uzun çizmelerinizi giyerken bu küçük moda kuralını unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.