Bodrum Bitez

Bitez bodruma 8 km uzaklıkta oldukça şirin ve çok güzel beldelerden biridir. Bitezin en büyük özelliği en güzel plajın burada olmasıdır. Bodrumun her yerinde deniz çok güzeldir, sahil ve kumsalları çok özeldir. Ancak bitezin sahilinin yeri bambaşkadır. Denizi oldukça sığ olması ve yoğun bir kum plaja sahip olması nedeni ile de çocuklu turistler özellikle burada keyifli vakit geçirirler. Bu arada sörf yapmaktan hoşlananlar da bitezi tercih ederler.

su sporları bitez

Bu arada bitezin plajı mavi bayraklıdır. Bodrum içinde yeşil alanın en çok korunduğu yer de bitezdir. Bitez özellikle sakin ve dinlendirici bir tatil yapmak isteyenlerin ilk tercihi olur.

Bitezde nerede kalınır

Bitez konaklama anlamında çok fazla seçeneklerle doludur. Orta ayar otellerle beraber büyük otellerin de yer aldığı bir yerdir. Bunun yanında oda kahvaltı pansiyon tarzı yerler ve apartlar da fazlaca bulunmakta.

Bitezde yemek

Biteze gidildiğinde meşhur olan ve yenmesi gereken yemeğin bitez mantısı olduğunun neredeyse herkes bilir. Sadece mantısı değil bitez dondurmasının ünü de tüm dünyaya yayılmıştır. Yolunuz eğer biteze düşerse güzel bir bitez mantısı ve bitez dondurması yemeden dönmeyin.

bitez mantısı

Mantısı meşhur olan bitezde yemek seçeneği çok fazladır. Bitez bodrumun en turistik beldelerinden olduğu için her zevke ve her bütçeye göre yemek bulunur. İster döner, ister gözleme, ister tost, ister kebap ya da son derece şık restaurantlar hepsini bitezde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bitezde gece hayatı

Bitezde gece hayatı yok değildir ama hareketli ve sabahın ilk ışıklarına kadar süren eğlenceleri bitezde bulamazsınız. Bitez daha sakin daha kendine has bir tarzı olan beldelerdendir. Diğer sakin beldeler gibi bitezde de akşam sahil boyunca keyifli bir yürüyüş yapabilir ve şık kafelerinde oturabilirsiniz. Ancak bu sizi kesmezse bodrumun eğlence hayatının kalbi olan gümbete bitezden yürüyerek rahatlıkla gidebilirsiniz.

Burada en güzel bitez resimleri yer almaktadır.

En moda tatil yerleri

bitez sahil şeridi

bitezde kalınacak oteller

bodrum bitez

bitez sahil

Bodrum bitez plaj

bodrum bitez

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.