Kuru Şampuan Saç Döker mi?

Kuru şampuan zararlı mı?

Son günlerde özellikle kuru şampuanlar çok popüler oldu. Peki kuru şampuan saç döker mi ve bu şampuanı nasıl kullanmalıyız. Bu konuyu uzmanlarına sorduk. Öncelikle dermatologlara sorduğumuz kuru şampuan saç döker mi sorusunun cevabını burada sizlerle paylaşalım.

Kuru Şampuan Saç Döker mi

Artan talep ve ilgi nedeni ile kuru şampuan zararlı mı sorusu çok sık sorulmaya başlandı. Aslında kuru şampuan kullanımının ciddi bir sıkıntısı yok. Ama siz bu şampuanı hayatınıza çok fazla sokarsanız, yani çok sık kullanırsanız ve yanlış kullanırsanız işte o zaman kuru şampuandan kaynaklı ciddi sorunlarla baş başa kalabilirsiniz.

Kuru şampuanın zararları

Eğer kuru şampuanı çok sık kullanırsanız yaşayabileceğiniz belli sıkıntılar olacaktır. Bu sıkıntıları yaşamamak için kuru şampuanı doğru kullanmanız yeterli olacaktı.

Kuru şampuan sivilce ve kist oluşumlarına neden olabilir

En çok yaşanan kuru şampuan sorunu kıl köklerinde oluşan iltihaplı sivilceler ve kistlerdir. Çünkü kuru şampuanın içinde pudra vardır ve saça uygulandığında saç köklerinin nefes almasına ve içerideki bakterilerin, ölü derilern yok olmasına izin vermez. Siz sürekli kuru şampuan kullanırsanız bu bakteriler ve ölü deriler burada iltihaplı sivilce ve kist oluşumuna neden olacaktır.

Kuru şampuan kepek yapar mı

Kuru şampuan kepek yapar mı?

Eğer kuru şampuanu çok sık kullanırsanız ve kullanım sonrası da günlerde saçınızı yıkamazssanız içeriğindeki pudra saç köklerinizin kurumasına ve saçınızın kepeklenmesine neden olacaktır.

Kuru şampuan saç döker mi?

Gene aynı şekilde kuru şampuanı gereğinden fazla kullanırsanız, saç tellerinizin incelmesine ve dökülmesine neden olacaktır.

Kuru şampuan zararlı mı

Kuru şampuan kullanımı

Gelelim kuru şampuan kullanımına. Kuru şampuanlar koşuşturmaca ile geçen hayatımıza adeta bir cankurtaran gibi yetişir aslında. Elbette kuru şampuan kullanabiliriz, ancak abartmamak kaydı ve doğru kullanmak kaydı ile. Bazen tüm hafta kuru şampuan ile idare edenler vardı. Bu saça zararlar verebilir.

Eğer kuru şampuan kullandıysanız, o günün akşamı banyoya girmeye ve saçınızı yıkmaya özen gösterin. Kuru şampuanı her gün düzenli olarak saçınıza uygulamayın. Unutmayın kuru şampuan aslında gerçek bir şampuan değildir. Yani sizi o an kurtaracak bir çözüm üretir sadece. Yani saçınızın hala yıkanmaya ihtiyacı vardır bu şampuanı sürdükten sonra da.

Kuru şampuan kullanımı

Kİmler kuru şampuan kullanabilir?

Kuru şampuan genelde saçı çabuk yağlananlara ve sürekli terleyenlere önerilir. Çünkü kuru şampuanın içeriğinde yer alan pudra saçın gün boyu yağını ve terini emer. Bu da size gün boyu temiz bir saçla gezme şansı verir. Bunun yanında özel bir yere gidecekseniz de saçınızı yaptırdıktan sonra eğer saçınıza kuru şampuan sıkarsanız saçınız bozulmayacak ve gün boyu şeklini koruyacaktır.

Kuru şampuanın zararları

Çok kabaran ve yatışmayan bir saçı tipiniz varsa da, saçınıza kuru şampuan sürdüğünüzde saçınız gereksizde kabarmayacaktır. Aynı zamanda sönük saçlarınız varsa saçınızın hacim kazanmasını sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.