Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır?

Hindistan cevizi yağının faydaları

Son günlerin trendleri arasında hindistan cevizi yağı gösteriliyor. Peki hindistan cevizi yağı nasıl kullanılır biliyor musunuz? Bu konuyu araştırdık ve burada sizlerle paylaşmaya karar verdik. Çünkü hindistan cevizi trend olmayı sonuna kadar hak edecek faydalara sahipmiş bunu öğrendik.

Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır

Hindistan cevizi yağının cilde faydaları

Hindistan cevizinin bir çok faydasını duymuşsunuzdur. Ancak bunların içinde en belirgin olan hindistan cevizi yağının cilde faydalarıdır. Öncelikle eğer göz çevrenizde kullanmak isterseniz kesinlikle denemenizi öneriyoruz. Çünkü göz çevresinde oldukça başarılıdır hindistan cevizi yağı.

Peki göz çevresine hindistan cevizi yağı nasıl uygulanır? Öncelikle yağdan küçük bir parça parmak ucunuza alın ve elinizde iyice eritin. Sonra bunu göz çevrenize yumuşak hareketlerle masaj yaparak sürün. Kısa bir sürede göz çevrenizdeki kırışıklıkların azaldığını fark edeceksiniz. Kırışıklık azalmasını önlemek amacı ile de kullanabilirsiniz.

Katı bir formda olan hindistan cevizi yağını elinize aldığınızda anda erimeye ve kremsi kıvama ulaşmaya başlar. Bu nedenle uygulaması son derece kolaydır. Yüzünüz için de son derece faydalıdır. Yoğun bir nemlendirme özelliği olduğu için yüzünüz ve elleriniz için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı ciltte düzenli olarak kullanıldığında özellikle kırışıklık şikayeti olanlarda kırışıklıkların ciddi oranda azaldığı saptanmıştır. Hassas cilde sahip olanlara özellikle önerilir. Ancak organik ve katı kıvamda olanları tercih etmelisiniz. Hindistan cevizi yağının içinde bol miktarda E vitamini olduğu için özellikle akşam yatmadan önce sürerseniz gece boyunca cildiniz çok güzel beslenir.

Göz altı torbaları ve göz altı morluklarını iyileştirmek için de tercih edebilirsiniz. Özellikle yatmadan önce göz çevrenize az bir miktarda yumuşak hareketlerle uygulayın ve bunu düzenli olarak kullanın. Hindistan cevizi yağının antioksidan etkisi sayesinde de cildin yaşlanması ve kırışması da gecikir düzenli kullanım sonrası.

hindistan cevizi yağı zayıflamak için nasıl kullanılır

Hindistan cevizi yağının saça faydalarına

Neredeyse bir çok yere faydası olan hindistan cevizi yağının saça faydaları da saymakla bitmiyor. İçerinde yer alan yoğun nemlendirme özelliği sayesinde hindistan cevizi yağının hem saça hem de cilde faydaları saymakla bitmez. İçeriğindeki antioksidan sayesinde de hem cildi yeniler hem de saçları sağlamlaştırır.

Hindistan cevizi yağı saç köklerini koruyarak daha sağlam ve daha sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlar. İçeriğindeki nem sayesinde saç uçlarındaki kırıklara karşı koruyucu rol üstlenir. Eğer saç diplerinize masaj yaparak uygularsanız kan akışını hızlandırır ve saç derisini kuvvetlendirir ve daha hızlı uzamasını sağlar. Saça parlaklık verir. Saçların elektriklenmesini önler.

hindistan cevizi yağının saça faydaları

Hindistan cevizi yağının saça uygulanışı

Genelde en sık uygulanma yöntemi yıkanma öncesidir. Ortalama 1 çay kaşığı kadar hindistan cevizi yağını saçınıza masaj yaparak güzelce yedirin ve ortalama 10 dakika kadar bekleyin. Yıkandıktan sonra saçınızın çok daha yumuşak ve sağlıklı göründüğünü fark edeceksiniz.

hindistan cevizi yağının faydaları

Hindistan cevizi yağı zayıflamak için nasıl kullanılır?

Her derde deva hindistan cevizi yağı zayıflamak için nasıl kullanılır sorusuna cevap verelim şimdi de . Hindistan cevizi yağı üzerinde yapılan tonla araştırmalar sonucu içinde yer alan bir sürü farklı yağ sayesinde hindistan cevizi yağının zayıflamada da etkin bir rol oynadığı ispatlanmış.

Hindistan cevizi yağı metabolizmayı hızlandırıyor, ciddi bir tokluk hissi veriyor ve tatlı krizlerini ortadan kaldırıyor. Hindistan cevizinin baskın bir tadı olmadığı için tüketmek adına belli gıdalarınızla karıştırarak tüketebilirsiniz. Onu tükettiğinizi bile anlamayacaksınız.

Özellikle kahve ile tüketilmiş ve çok da beğenilmiş. Eğer siz de kahve ile tüketmek isterseniz tarifi paylaşıyorum.

1 su bardağı sıcak süt

1 tatlı kaşığı hindistan cevizi

1 tatlı kaşığı türk kahvesi ya da siz nasıl kahve içiyorsanız. Su da çözülen kahvelerden içiyorsanız ya da filtre kahve içiyorsanız hangisiyse artık.

Kahvenizi her zaman yaptığınız gibi kendi damak tadınıza uygun bir şekilde hazırlayın ve fincana dökün. İçine hindistan cevizi yağını ekleyin ve karıştırın. Sıcak sütün içinde hindistan cevizi yağı hemen erir ve böylece varlığını bile anlamazsınız. İkindi saatinde ya da akşam yemeğinden sonra tüketebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.