En İyi Kadın Parfümleri Listesi

En iyi kadın parfümleri

Son günlerde özellikle parfümlere olan ilgi arttı ve bu durum tüm kullanıcıların da onayı ile en iyi kadın parfümleri listesinin oluşumunu sağladı. Eğer bu aralar parfüm almayı düşünüyorsanız hem güzel koksun, hem kalıcı olsun hem de dünyaca ünlü bir marka olsun diyorsanız listemizi okuyun ve parfüm alışverişinizi o şekilde yapın derim. Çünkü parfüm işi ince bir detaydır. Çok iyi bildiğiniz bir parfüm bir saat sonra sizi terk edebilir ve bu da sizi deli etmeye yeter.

en iyi kadın parfümleri listesi

Sevgili moda bağımlıları en iyi kadın parfümleri arasında genelde dünyaca ünlü tanınmış markaların parfümleri yer alıyor. Kalıcılığın ve güzel kokmasının önceliklendirildiği bu ankette hem modacılardan hem dünyanın her yerinden kullanıcılardan tam puan almış olan bu kokuları siz de bir denemelisiniz.

En kalıcı bayan parfümleri

En kalıcı bayan parfümleri

Eğer parfümünüzün kalıcı olmasını istiyorsanız size bir kaç tüyom olacak. Alacağınız parfümünüzün eau de Toilette yerine kesinlikle eau de parfum olmasına özen gösterin. Eau de parfumler, eau de Toilettelere oranla gün içinde çok daha kalıcı ve buram buram kokma özelliğine sahiptirler. Bu da sizi elinizde sürekli bir parfüm şişesi ile gezme zahmetinden kurtarır. Gelelim en iyi kokan ve en kalıcı bayan parfümleri listesine ve içeriklerine.

En iyi kadın parfümleri

Chanel chance parfüm içeriği

Kesinlikle her kadının denemesi gereken 10 chanel parfümünden sadece bir tanesidir bu parfüm. Kalıcılığı ile meşhurdur ve çok seksi bir kokusu vardır. İçeriği ise yasemin, sümbül, amber, vanilya, beyaz misk, gül, paçuli, iris özü ve sedir.

Chanel chance parfüm içeriği

Chanel no 5 parfüm içeriği

Diğer bir meşhur chanel kokusudur. İçeriği ise  ylang ylang, portakal çiçeği, aldehidler, sandal ağacı, yasemin, paçuli, amber ve gül.

Chanel no 5 parfüm içeriği

Givenchy live irresistible parfüm içeriği

Hem gündüz hem de gece kullanımı için uygun olan son derece güzel bir kokudur. İçeriği ise üst noktalar gül, taç yaprakları, ananas, greyfurt, mandalina. Orta noktalar, gül, karabiber, çarkıfelek meyvesi. Dip noktalar, oris kökü, kehribar, mis, paçuli, vanilya, pralin.

Givenchy live irresistible parfüm içeriği

Soir d’Orient parfüm içeriği

İçeriği çiçek ağırlıklı olmasına rağmen ortaya çiçeksi değil son derece seksi ve baharatlı bir koku çıkıyor. Parfüm limon, safran, gül çiçeği, paçuli ve sedir karışımlarından oluşuyor.

Soir d'Orient parfüm içeriği

Tom ford venetian bergamot içeriği

Oldukça kalıcı ve uniseks parfümler listesinde adeta birinci. Hem kadınların hem de erkeklerin tercih ettiği muhteşem bir koku. Ancak en büyük özelliği kalıcı oluşu. İçeriği ise karabiber, gardenya , manolya, Bergamot, pembe biber, sandal ağacı, tonka, Kaliforniya defne yaprağı, kehribar, ve sedirden oluşuyor.

Tom ford venetian bergamot içeriği

Armani code parfüm içeriği

Harika ve çok kadınsı bir koku. İçeriği portakal çiçeği, kakao yağı, armut sorbesi, zencefil ve vanilyadan oluşuyor.

Armani code parfüm içeriği

Dolce gabbana velvet mimosa bloom parfüm içeriği

Oldukça derin ve çiçeksi son derece seksi bir koku. İçeriği bergamot, mandalina, portakal çiçeği, nergis notaları ve menekşe yaprağından oluşuyor.

Dolce gabbana velvet mimosa bloom parfüm içeriği

Carolina herrera 212 sexy parfüm içeriği

Adından da anlaşılacağı üzere oldukça seksi ve oldukça kalıcı bir parfüm. İçeriği üst noktalarda bergamot, pembe biber ve turunçgil, orta noktalarda gardenya ile sardunya, alt noktalarda misk ve sandala ağacı. Tam bir şehirli modern kadın kokusu. En büyük avantajlarından biri de şişesinin tasarımı. İki parçaya ayrılan şişesini böylece çantanızda taşımak çok daha kolay olabiliyor.

Carolina herrera 212 sexy parfüm içeriği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.