Kolajen Maskesi Tarifi

En iyi kolajen maskesi

Artık hemen hemen herkes bilir ki kolajen cildimizin sarkmasında ve kırışmasında en etkin rol oynayan şeydir. Bu nedenle kolajen üretimimizi hem içten hem de dıştan arttırmamız gerekir. Bu nedenle size harika bir kolajen maskesi tarifi vereceğiz. Bu maskeyi düzenli yaptığınızda cildinizde oluşan sarkmların ve kırışıklıkların toparlandığınız göreceksiniz. Uzmanlarından öğrendiğimiz bu maske tarifinin yan etkisi olmaması ve tamamen evdeki ürünlerden yapılıyor olması zaten herkesin rahatlıkla kullanabilmesi için de olanak sağlıyor. Maske göz çevresi için de kullanılabiliyor.

Kolajen Maskesi Tarifi

Her zaman en iyi kolajen maskesi doğal olandır. Evinizdeki malzemelerle yapabildiğiniz ve içeriğinde hiç bir yabancı madde olmayandır. Bu nedenle evinizde kendi imkanlarınızla hazırladığınız bu maskeyi her gün düzenli olarak kullanmayı asla ihmal etmeyin.

Kolajen maskesi için malzemeler

2 yemek kaşığı haşlanmış pirinç

1 çay kaşığı bal

1 çay kaşığı süt

1 yumurta beyazı

Kolajen maskesinin yapılışı

Pirinci suda yumuşayana kadar haşlayın. Sonra suyuyla beraber iyice ezin mama kıvamına getirin. Üzerine yumurta beyazını, balı, sütü ekle ve malzemeyi iyice çırp. İyice karıştığından emin olduktan sonra ağzı kapalı küçük bir kavanozun içine koy ve buzdolabında 1 saat soğumaya bırak.

en iyi kolajen maskesi

Daha sonra dolaptan çıkarıp bu karışımı yüzüne ve göz çevrene sür. Her gün uygulanırsa çok daha iyi olur. Ancak 45 yaşından küçükseniz maske yüzünüzde 25 dakika dursun. Eğer 45 yaşından büyükseniz de 60 dakika dursun. Sürdüğünüz maske kavanozda bitmeyecektir, onu da her on dakikada bir yüzünüze tekrar tekrar sürün.

Her seferinde pirinç haşlamakla uğraşmak istemezseniz size önerimiz bir miktar pirinci haşlayın bir güzel ezin mama kıvamına getirin ve buzdolabında ağzı kapalı bir kapta saklayın. Bu şekilde 1 ya da 1 buçuk ay saklayabilirsiniz. Böylece maske yapmak istediğinizde pirincinizi hızlı bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

kolajen desteği nasıl olur

Kolajen desteği nasıl olur?

Gelelim kolajen desteği nasıl olur sorusuna. Kolajen desteği bu şekilde dışarıdan maskelerle, kremlerle ve peelinglerle olabileceği gibi aynı zamanda içeriden de beslenerek yapılır. Hatta beslenme kolajen üretimini korumakta çok önemli bir faktördür. Kolajen desteğine katkı sağlayacak gıdalar ise şunlar;

Sığır eti

Tavuk eti

Balık eti

Öküz eti

Keçi eti

Kemik suları

Tavuk suyu

Jelatin

Kiraz

Vişne

Elma

Pancar

Portakal

Mandalina

Greyfurt

C vitamini içeren meyve ve sebzeler

Ananas

Lahana

Patlıcan

Ispanak

Havuç

Kereviz

Siyah zeytin

Muz

Slatalık

Kabak çekirdeği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.