Mat Ruj Sürme Teknikleri

Son günlerde özellikle mat rujlar çok trend olmaya başladı. Ancak mat ruj sürme tekniklerini bilmiyorsanız bu rujlar sizi ciddi anlamda kötü gösterebilir. Çünkü mat rujlar yanlış uygulandığında ya da yanlış marka seçimi yapıldığında son derece kötü, kuru, pul pul dökülen bir görüntü yaratır. Bu da o kadar özenerek yaptığınız makyajınızı bir anda tamamen bitirir. Bu nedenle mat rujların diğer ruj çeşitlerine oranla kullanımın biraz daha zor olduğunu ve uygularken de belli detaylara dikkat edilmesi gerektiğini bilmenizde fayda var.

Mat Ruj Sürme Teknikleri

Bir kadın zaten eğer makyaj yapmayı seviyorsa kesinlikle ruj sürmenin inceliklerini çok iyi bilmelidir. Gerek mat ruj olsun gerekse normal ruj olsun aslında teknik aynıdır. Sadece mat rujlarda kullanım biraz daha zorlaşabilir. Burada uzmanların mat ruj kullanımı ile ilgili önerilerini paylaşacağız. Aynı önerileri normal rujları da sürmeden önce uygulayabilirsiniz. Sonuç çok daha başarılı olacaktır.

siyah mat ruj

Gelelim mat rujlar nasıl sürülür sorusuna. Bu ruju dudağınıza uygulamadan önce dudağınızı iyice temizlemelisiniz. Dudağınızı ölü derilerden iyice arındırın. Bu işlemi yaparken dudaklarınızı önce yumuşatın ve sonrasında kullanmadığınız bir diş fırçası yardımı ile dudaklarınıza zarar vermeden temizleyin.

bordo mat ruj

Ölü derilerden arındırdığınız dudaklarınıza güzel bir nemlendirici sürerek dudağınızın nemlenmesini sağlayın. Daha sonra ruj sürme işlemine geçebilirsiniz. Rujunuzu uygulamaya ise alt dudağınızın tam ortasından başlayın. Bu arada belirgin olmayan bir dudak kalemi ile dudak çizgilerinizi çizerseniz dudağınızın içini boyamak çok daha kolay olacaktır.

ruj sürmenin incelikleri

Bu sezonun mat rujları arasında trend olan renkler ise mat kırmızılar, mürdüm rengi rujlar, koyu bordolar, siyaha doğru bakan koyu renkler özellikle mat ruj modelleri içinde son derece popüler. Mat ruj kullanıyorsanız beraberinde göz makyajınızı dumanlı ya da kedi makyajı olarak tercih ederseniz çok doğru bir hamle yapmış olursunuz. Çünkü mat rujlarla beraber kedi gözü makyajı ve dumanlı göz makyajları çok uyumludur.

mat rujlar nasıl sürülür

Bu arada ölü ten ya da soğuk ten denilen bembeyaz bir yüze uygulanan mat rujlar çok trend. Bembeyaz soğuk bir cilt ve beraberinde kırmızı mat ruj bu sezonun hem en trend makyaj stili oluyor hem de gerçekten son derece şık görünüyor. Ancak uzmanlar bu ikilinin kesinlikle gerçekten soğuk görünümlü yani soğuk tenli kadınların uygulamasının doğru olduğunu söylüyorlar. Soğuk tenli kadın beyaz tenli mavi gözlü sarı saçlı kadındır. Yani esmerler kendilerini bembeyaz bir pudra ile kesinlikle boyamaya çalışmamalıdırlar. Esmerler daha çok kapatıcı ve allık ile beraber mat rujları değerlendirebilirler.

kırmızı mat ruj modeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.