Kısa Abiye Elbise Modelleri

Mini abiye elbise modelleriKısa Abiye Elbise Modelleri

Mini abiye elbise modelleri genelde yaş ortalaması daha genç kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen bir modeldir. Fakat doğru boyda kullanıldığı taktirde genç olmayan kadınlar tarafından da rahatlıkla tercih edilebilir. Kısa abiye elbise modellerinde dikkat edilecek durum eğer bacaklarınız fazla kalınsa kısa abiye elbise tercih etmemeniz gerektiğidir. Çünkü bu tarz elbiselerde genelde bacaklar ön plandadır bu nedenle eteğin boyuna orantılı olarak ve bacaklarınızın görsellik durumuna göre karar vermenizde fayda vardır.

Kısa abiye elbise tercih etmeniz için mankenler gibi uzun ve ince bacaklarınız olması gerekmez. Kısa bacaklarınız varsa ve fazla kalın değilse elbise boyunuzu oldukça kısa tutmanızda fayda vardır. Bu dizinizin bir karış üzeri olabilir mesela. Kısa boylu bir kadın değilseniz ve bacak boyunuz da fazla kısa değilse elbisenizin boyunu diz hizasında ya da dizinizden biraz yukarıda kullanabilirsiniz. Her abiye elbise modelinde olduğu gibi kısa abiye elbise modellerinde de kesinlikle sezonun moda abiye modellerini tercih etmelisiniz.

Kısa abiye elbise tercih ettiyseniz ayakkabı seçiminiz de önemlidir. Kısa boylu kadınlar ayakkabı seçimi yaparken platform ya da çok kaba topuğu olan ayakkabılar yerine daha ince topuklu ayakkabıları tercih etmelerinde fayda vardır. Ancak kısa boylu olmaları nedeni ile fazla topuklu giyme ihtiyaçları olacağından biz yeni trend olan ve bacak boyu kısa olan kadınlar için mucizevi kurtuluş olan gizli platformlu ayakkabıları tercih etmelerini öneririz. Böylece platform gizli olduğu için bacak boyu olduğundan daha uzun görünecek ve daha narin bir görünüm oluşacaktır.

Uzun boylu kadınlar ise rahatlıkla platform ayakkabı değerlendirebilirler. Fakat kısa bir abiye elbise ve altına giyilen platform topuk bir ayakkabı yürürken bazen farkında olmadan kamburumsu bir yürüyüşe neden olabileceği için gece boyunca buna özen göstermelerinde fayda vardır. Her seferinde dikleşip bunu alışkanlık haline getirmelerinde fayda vardır. Aksi taktirde ortaya çok kötü bir görüntü çıkabilir.

Burada en trend ve en şık kısa abiye elbise modelleri yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.