Tüy Almanın Kolay Yolları

Acısız tüy alma yöntemleri

Her kadının yaşadığı bir durumdur tüy problemi. Bu nedenle tüy almanın kolay yolları da her zaman sorgulanır. Aslında bazı yöntemler vardır ki, hem tüylerinizi koparmadan kökten alır, hem de köklerini zayıflatarak tüylerinizin daha da azalmasına ve zaman içerisinde bazı bölgelerinizde tüylenmenin sona ermesine nede olacaktır.

Tüy Almanın Kolay Yolları

İstenmeyen tüyleri alırken yaşanan en büyük sıkıntılar yaşanan o tarifsiz acı ve alınan tüyün kısa süre içerisinde tekrar gelmesi. Bu nedenle acısız tüy alma yöntemleri araştırılır. Acısız olarak tüy alma yönteminin başını aslında bilinen markaların tüy dökücü kremleri ile gerçekleştirebilirsiniz sadece.

Ancak eğer acıdan çok şikayetçiyseniz ve acı hissini mümkün olduğu kadar azaltmak istiyorsanız yapılan araştırmalarda regli gününün 3. günü genital bölge hariicindeki yerlerin acıya olan hassasiyeti daha azaldığı saptanmış. Bu nedenle özellikle bacak ve koltuk altı tüylerinizi reglinizin 3. günü alabilirsiniz.

Genital bölgenizi ise reglinin bitimi sonrası almanız daha doğru olacaktır. Bunun yanında bazı epilasyon aletleri, diğer pek epilasyon aletine ve ağdaya oranla daha az acı hissettirmeyi vaad eder. Bu nedenle bu tarz epilasyon aletlerinden satın alabilirsiniz.

Acısız tüy alma yönteminin başını aslında tüy dökücü kremler ve jiletler çeker. Hatta sadece bu iş tasarlanmış çok özel jiletler vardır piyasada. Ancak bu yöntem tüyleri kökten temizlemediği için, tüylerin çıkış süresi daha kısa olacaktır.

Acısız tüy alma yöntemleri

Kısa tüyleri almak

Artık yeni tasarlanan epilatörler ile kısa tüyleri almak aslında çok daha kolay. Genelde ağda ile belli bir uzunluğa ulaşmasını beklemek gerekirdir. Fakat sıcak uygulanan ağdaların çekim gücü oldukça başarılı ve kısa tüyleri bile alabilir cinste tasarlanıyor. Bu nedenle yazın özellikle etek ve şort giymek isteyen kadınların kabusu olan kısa tüylerin uzamasını beklemeye gerek yok.

kısa tüyleri almak

Epilatörlerle tüyleri almak

Aslında en kolay yöntem ve en çok önerilen yöntem epilatörler. Çünkü epilatörler uçlarında yer alan bir sürü cımbız ile çok hızlı bir şekilde ve oldukça kolay bir şekilde tüylerin alınmasını sağlıyor. Hızlı ve kökünden aldığı için de tüylerin tekrar çıkma oranı da daha uzun oluyor. Düzenli olarak kullanırsanız da batık oluşumunu engelliyor.

Epilatörlerle tüyleri almak

Ağda ile istenmeyen tüylerin alınması

Yıllardır en bilinen ve en eski yöntemdir ağda. Soğuk ve sıcak olarak iki çeşit ağda vardır. Ağda tüy alma işlemleri içinde aslında en acı verendir. Fakat şöyle de bir durum vardır ki, ilk çekiş çok acır ve sonrasında yaptığınız bölge yavaş yavaş uyuşmaya başladıkça acı hissi de ciddi oranda azalır. Bu nedenle hem ağda hem de epilasyon aleti kullanırken hiç ara vermeden hızlı bir şekilde temizliğinizi yapmanız gerekir.

Ağda tüyleri tam kökünden alır. Bu nedenle işlem sonrası tüylerin tekrar uzaması haftalar sürer. Bu nedenle uzun vadede ağda çok işe yarar.

Lazer yöntemi ile istenmeyen tüylerden kurtulma

En pahalı ve en kalıcı yöntem ise lazer epilasyondur. Ancak bu işlemi yaptıracağınız yer kesinlikle çok hijyenik, yapan kişilerin ise işinde uzman kişiler olması gerekir. Bir kaç seansta kalıcı olarak tüylerinizden kurtulmanızdır amaç.

Fakat bu operasyon daha çok esmerlerde çok işe yarar. Satı tüylerde ve sarışınlarda başarısızlık oranı yüksektir. Çünkü sarı tüyleri lazer ışınları görmeyip atlayabilir. Bu nedenle işlemi yaptıracağınız yere eğer sarı tüylüyseniz, sizde bu işlemin başarı oranını muhakkak sorgulayın.

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.