Büyük Beden Elbise Modelleri

Büyük beden denilince genelde yaş ortalaması oldukça büyük insanlara hitap eden kıyafetler görürsünüz. Bunun nedeni büyük bedende tasarım konusundaki yetersizlik ve ticaretinin normal bedene oranla az olmasıdır. Ancak artık büyük beden elbise modelleri günümüzde pek çok tasarımcı tarafından özel ve farklı şekillerde tasarlanmaya başladı. Böylece büyük beden bir kadının da tıpkı yaşıtları gibi giyinmek isteyebileceğini düşünerek tasarımlar oluşturuldu. Buradaki elbiseler bunlardan sadece bazılarıdır.

büyük beden elbise modelleri

Bu tarz elbiseler bazı küçük dikiş hileleri taşımalıdır. Bu dikiş hileleri büyük beden kadını daha zayıf göstermek için özel olarak ayarlanmış olmalıdır. Kilolu olan bölgelere dikkat çekmek yerine bu bölgeleri küçük göstermeye yönelik davranmakta ve büyük beden olan kadını bir kaç beden küçük gösteren kıyafetler tasarlamakta fayda vardır. Büyük beden olan bayanların da bu tarz kendilerini olduklarından daha derli toplu gösteren kıyafetleri tercih etmelerini öneririz. Ayrıca yukarıda da bahsettiğimiz gibi genç büyük beden elbise modellerini tercih ederseniz çok daha doğru bir seçim yapmış olursunuz.

genç büyük beden elbise modelleri

Toplumda şöyle bir yanlış anlaşılma vardır. Büyük beden denilince geniş ve bol kıyafetler akla gelir. Aslında  bu son derece yanlıştır ve tam tersine uzmanlar özellikle büyük beden olan kadınların kilolarını gizlemek için bol kıyafetleri tercih etmelerinin çok yanlış olduğunu ve bu tarz kıyafetlerin kendilerini zayıf göstermekten çok daha geniş ve kilolu göstereceğinden bahsetmektedirler. Bu nedenle kadınları bir kaç beden küçük göstermeye yönelik tasarlanan büyük beden elbiseler tercih edilirse çok daha doğru olacaktır.

en güzel büyük beden elbise modelleri

Bu tarz bol kıyafetlerin yerine toparlayıcı ve küçük hileleri olan kıyafetleri tercih etmelisiniz. Renk olarak ise açık renkler genelde büyük beden insanlara çok önerilmez. Koyu tonlar daha uygundur ve sizi daha narin gösterecektir. Günlük seçeceğiniz bir kıyafet ile tamamlayacağınız kasesuarlar tüm kombininizin son derece şık ve dikkat çekici görünmesini sağlayacaktır. Bu nedenle aşırıya kaçmayacak şekilde aksesuarlardan da her zaman yardım almanızda fayda var. Çok kısa ve fazla dekolteli kıyafetlerden ve çok dar olan tüm hatlarınızı gözler önüne seren kıyafetlerden her zaman uzak durmalısınız. Bunun yanında daima kusurlu bölgelerinizi gizleyen modeller ilk tercihiniz olmalı.

Burada en trend ve en güzel büyük beden elbise modelleri yer almaktadır.

Modasız kalmayın.

büyük beden dantel tunik

büyük beden günlük elbise modelleri

büyük beden elbise modelleri

büyük beden uzun elbise modeli

büyük beden yazlık elbise modeli

çizgili büyük beden elbise modeli

en güzel büyük beden elbise modelleri

en modern büyük beden elbise modelleri

en şık büyük beden elbise modeli

modern büyük beden elbise modelleri

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.