Bodycon Elbise Nedir, Nasıl Giyilir?

Bodycon elbise nedir?

Son günlerde özellikle bodycan yani vücuda yapışan elbise modelleri çok trend. Peki bodycon elbise nedir ve nasıl giyilir? Bu elbiselerin en büyük özellikleri vücuda göğüsten itibaren başlayarak sımsıkı bir şekilde yapışması ve tüm vücudu sarması. Ancak eğer doğru kullanılırsa hiç bir elbise bu elbisenin durduğu gibi güzel durmaz.

Bodycon Elbise Nedir, Nasıl Giyilir

Son günlerde özellikle bodycon elbise nedir sorusu çok geliyor bize. Bunun nedeni ise özellikle tüm dünyayı etkisi altına alan bodycon elbise modellerinin artık ülkemize de giriş yapması. Yani anlayacağınız bütün modacıların gözbebeği olan ve dünya markalarının vitrinlerini süsleyen, bir çok defilede karşımıza çıkan, özellikle sokak modasında ilk sıralarda yer alan bu elbiseler moda dünyasında kalıcı olmaya hazırlanıyor. Hatta bu yaz tüm sokak modasında bu elbiseleri bolca göreceğiz.

Bodycon Elbise modelleri Bodycon elbise nedir

Bodycon ne demek?

Öncelikle bodycon ne demek bu konu ile başlayalım. Bodycon aslında vücuda tam olarak oturan demek. Bodycon elbise ise, vücudun göğüs kenarından alt kenarına kadar sımsıkı yapışan tek parça elbise demek oluyor. Bu tarz elbiseler mini, mid olmak üzere iki ayrı boyda kullanılıyor.

Bodycon ne demek vücuda yapışan ( bodycon ) elbise modeli

Bodycon elbise kombinleri

Bu elbiseleri aslında hem akşam hem de gündüz rahatlıkla giyebilirsiniz. Önemli olan neyle beraber kombinlediğiniz. Akşam şık ve klasik bir görüntü isterseniz bu elbiselerinizi şık topuklu ayakkabılarla ve sade bir makyajla beraber kombinleyebilir ve oldukça hoş bir akşam kıyafeti yaratabilirsiniz.

Ancak günlük hayatta kullanmak isterseniz de altına hoş spor ayakkabılarınızı ya da sandaletlerinizi giyebilir, üzerine de hoş bir kot ceket giyebilirsiniz.

Bu elbiseler elbette sadece yaz aylarının değil kış aylarının da favori elbiseleri arasında. Kış aylarına uydurmak için bu elbiseleri uygun aksesuarlar kullanabilirsiniz. Mesela boynunuza şık atkılarla elbiseyi bir anda kapalı ve kış moduna sokabilirsiniz. Altına kalın opak çoraplar, kısa botlar ve dar bir deri ceketle kominbinlediğinzide bu elbise muhteşem bir havaya bürünecektir.

Tahmin ettiğiniz üzere bu tarz elbiseler kusursuz bir vücut ister. Eğer öyle bir vücudunuz yok, ama ufa ktefek kusurlarınız varsa bu elbiseden uzak kalmanıza gerek yok. Hemen şekillendirici bir korse alın ve bu elbiseyi o korseyle gönül rahatlığı içinde giyin.

Bu tarz elbiselerin diğer bir önemli yanı ise, vücuda tam olarak yapıştığı için elbisenizin altına giyeceğiniz iç çamaşırınızın önemi burada ikiye katlanır. Kesinlikle kötü ve itici hatta bazit bir görüntü istemeyiz. Bu nedenle bu elbisenin altına kesinlikle dikişsiz iç çamaşırlardan tercih etmek gerekir.

vücuda yapışan elbise modelleri

Vücuda yapışan ( bodycon ) elbise modelleri en çok kimlere yakışır

Bu tarz elbiseler en çok elbette çok zayıf kadınlara yakışır. Ancak bunun yanınd vücut şekli kum saati olan kadınlara da bu tarz elbiseler çok yakışır. Hatta bodycon elbise modellerine en uygun vücut tipi kum saati denir.

Bodycan elbise modelleri hangi vücut tipine olmaz?

Eğer armut tipi yani küçük göğüsleriniz ama geniş kalçalarınız varsa bu elbiselerden uzak durmanız gerekir. Çünkü, bu tip elbiseler kalçaya yapıştıkları için en ön plana kalçayı atarlar. Bu da geniş kalçaları olan bir kadının vücudunda tüm dikkatlerin kalçalarında toplanmasına neden olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.