Yüz Temizleme Nasıl Yapılır?

Günlük yüz bakımı nasıl yapılır?

Her gün düzenli olarak yapılan yüz temizleme işlemini eğer yanlış ya da yetersiz yapıyorsanız yarardan çok cildinize zarar vereceğinizi biliyor muydunuz? Peki yüz temizliği nasıl yapılır, işte bu konuyu en ince ayrıntısına kadar yazmaya çalışacağız.

Yüz Temizleme Nasıl Yapılır

Yüzü günde kaç kez yıkamak gerekir?

Yüz yıkama işlemi özellikle yağlı cilde sahip olanlar tarafında sıklıkla yapılmaya çalışılır. Çünkü bunu yüz temizliği için daha iyi olacağı düşünülür. Aslında yüzü sık yıkamak nem kaybetmesine neden olur. Bu nedenle cilt tipiniz ne olursa olsun sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez yıkamak yeterlidir.

Yüz yıkama suyun sıcaklığı nasıl olmalı?

Öncelikle yüzünüze kesinlikle sıcak su vurmamaya çalışın. Bu cildinizi çok fazla kurutur. Soğuk su ise kir ve fazla yağdan arınmasını sağlamaz. Bu nedenle en ideal su sıcaklığı ılık sudur.

Gelelim günlük yüz bakımı nasıl yapılır sorusuna. Günlük yüz bakımı sizin bir rutininiz olmalı. Bunu sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez yapmayı unutmayın.

Sabah kalkınca yüzünüzü öncelikle sizin cilt tipinize uygun bir sabun ile ( özel yüz temizliği için satılan sabunlar ) güzelce yıkayın. Sonra uygun olan toniğinizle temizleyin. En son göz çevreniz ve tüm yüzünüz için uygun olan nemlendirici kremlerininizle cildinizi nemlendirin.

Haftada bir gün peeling ve cildinize uygun maske yapmaya özen gösterin. Asla makyajınızla yatmayın ve makyajınızı herhangi bir ıslak mendille çıkarmaya çalışmayın.

Makyajınızı çıkartırken yüzünüzü oradan oraya çekiştirmeyin. Nazik davranın ve cildinize uygun makyaj temizleme mendili ya da losyonu kullanın.

Günlük yüz bakımı nasıl yapılır

Yüz temizleme fırçası

Son günlerde ise yüz temizleme fırçası çok popüler oldu. Yüz temizleme fırçası özellikle gözeneklerin açılması ve ciltdeki fazla yağ ile kirin, makyaj kalıntılarının tamamen çıkması için kullanılıyor. Ancak eğer hassas bir cildiniz varsa yüz temizleme fırçalarını haftada birden fazla kullanmayın. Diğer durumlarda ise her gün ya da gün aşırı kullanabilirsiniz. Çok bastırmamaya ve cildinize zarar vermemeye özen gösterin. Tamamen ihtiyaç duyduğunuz sıklıkta kullanın ve kullanırken de baskı uygulamadan nazik davranmaya çalışın.

Yüz temizleme fırçası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.