Uzun Abiye Elbiseler

Uzun abiye elbise modelleri

Eğer yakın bir zamanda düğün, nişan, mezuniyet ya da benzeri şık bir organizasyona katılacaksanız ve tercihiniz uzun abiye elbiselerden yanaysa ve hangi vücut tipine hangi abiye elbise uygun öğrenmek istorsanız  aynı zamanda da bu sezonun trend abiyelerini görmek için ve en tarz elbiseleri görmek için kesinlikle doğru yerdesiniz. Bu sezon özellikle uzun abiye elbise modellerinde son derece tarz ve kesinlikle farklı modeller karşımıza çıkıyor. Tüller, danteller ve satenler bu sezonda da oldukça moda.

Uzun Abiye Elbiseler

Vücut tipine göre abiye elbise seçimi

Her mağazada her yerde kolayca abiye elbise bulabilirsiniz. Ancak vücut tipine göre abiye elbise seçimi hakkında bir fikriniz yoksa ya da kendi vücut tipinize uygun bir elbise seçmezseniz o zaman gerçekten sonuç bir hüsran olabilir.

Uzun boylu ve ince bir vücudunuz varsa kesinlikle hatlarınızı ortaya çıkarabilecek dar kesim ve alttan hareketlenen ya da sırt dekolteli uzun abiye elbise modelleri tercih edebilirsiniz. Eğer göbek ve basen bölgenizde sorun ve fazlalıklar varsa göbek bölümü katlamalı veya desenli olacak şekilde kötü olabilecek görüntüyü gizlemeye yardımcı olacak tarzda abiye elbiseler tercih etmekte fayda vardır.

en güzel abiye elbise modelleri

uzun abiye elbise modelleri

Eğer uzun abiye elbiseniz gösterişli ise ayakkabı ve çantanızı sade seçmenizde fayda vardır, tam tersi sade düz bir abiye elbise seçtiyseniz çantanız gösterişli olmalıdır. Son günlerin trendlerinden biri de beraber zıt renk kullanımıdır. Beyaz abiye bir elbise tercih ettiyseniz altına kırmızı ya da pembe bir ayakkabı giyerek kıyafetinize renk katabilirsiniz. Bunun yanında gene son günlerin trendi olan dantel uzun abiye elbiseler tercih ettiyseniz aynı şekilde ayakkabınıza da dantel giydirebilir ya da dantel ayakkabı tercih edebilirsiniz.

siyah dantel uzun abiye elbise

Saç ve ten rengine göre abiye elbise seçimi

Sarışın ve beyaz tenliyseniz siyah, beyaz, kırmızı, mavi ve neon renkleri tercih edebilirsiniz. Esmerseniz beyaz, kırmızı, gri, kahverengi çok hoş olabilir. Dikkat edilecek ise çok esmerseniz siyah daha da kapatabileceği için çok esmer bayanların farklı renkler tercih etmelerinde fayda vardır. Fakat eğer siyahta kararlıysanız ve çok esmerseniz kesinlikle kıyafetinizi renklendirmenizde fayda vardır renkli bir aksesuar ile.

Vücut tipine göre abiye elbise seçimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.