Düğün Elbiseleri

Abiye elbise kıyafetler içinde seçilmesi en zor kıyafetlerden biridir. Genelde bir düğüne ya da özel bir davete gideceğimizde abiye elbise giymeyi tercih ederiz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Abiye elbise ve düğün elbisesi seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar

Öncelikle bir düğüne davetliyseniz ve o düğünde nasıl giyinmeniz gerektiği konusunda kafanız karışıksa yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Bir düğün elbisesi almak niyetindeyseniz ilk yapmanız gereken sezonun trend abiye elbise modellerine bir göz atmanız gerekir. Sitemizde en trend elbise modellerini bulabilirsiniz.

Daha sonra düğünde giyeceğiniz elbisenin tarzını belirlemeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Eğer bir düğüne gidecekseniz kesinlikle beyaz giymeyin. Beyaz sanki gelinle aşık atıyormuşsunuz gibi hava yaratabilir ve hoş olmaz. Düğünde sadece gelin beyaz giymelidir. Siz her zaman diğer renkleri araştırın.

Aşırı dekolteli kıyafetler ve abartılı kıyafetler giyerek düğünün yıldızı olmaya çalışmayın. Bu bir görgüsüzlük ve saygısızlık örneği olarak kabul edilir. Düğünün tek yıldızı vardır oda gelindir. Sizi fazlaca öne çıkaracak abartılı kıyafetlerden uzak durun.

Fazla topuklu ve rahatsız bir ayakkabı tercih etmeyin. Bir çok kadın düğünlerde hep aynı hatayı yapar. Daha narin ve uzun görünmek için rahatını arka plana atarak fazla yüksek ve rahatsız ayakkabılar giyer. Topuklu olup da sizi çok rahatsız etmeyecek ayakkabılar da vardır piyasada. Pişman olacağınız türden rahatsızlık verebilecek ayakkabılardan uzak durun.

Aksesuar ve şık çantalar kullanın. Kıyafetinizle uyumlu şık ve kaliteli aksesuarlar size son derece asil bir görüntü çizer. Beraberinde de güzel ve şık küçük bir çanta elinizde olsun.

Düğünün yapılacağı mekana göre giyinin. Düğün eğer teknede yapılıyorsa kloş ve uçuş uçuş bir etek ya da elbise asla giymeyin. Rüzgar nedeniyle kötü kazalar olabilir. Kumsalda bir düğünse fazla topuklu bir ayakkabı yürümenizi çok zorlaştırabilir. Bunun yanında düğün lüks bir otelde olacaksa son derece şık giyinmeniz gerektiği anlamına gelir bu durum.

Dantelli kıyafetler bu sezon çok moda. Özellikle dantel düğün davetlileri için yapılmış özel bir kıyafet türü adeta. Siyah dantelden hoşlanmıyorsanız renkli dantel kıyafetleri de giyebilirsiniz.

Gelelim bu sezonun diğer en trend elbise modeline. Tek omuz askılı elbiseler gerçekten bu sezon çok moda. Hem çok şık hem de çok trend bir görüntü yaratabilirsiniz.

En güzel düğün abiye elbise modelleri

Modasız kalmayın.

kısa tüylü abiye elbise

dantel abiye elbise

mavi abiye elbise

payetli elbise

siyah tül abiye elbise

straplez abiye elbise

tek omuz askılı abiye elbise

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.