Damatlık Modelleri

En güzel damatlık modelleri

Damatlık diğer takım elbiselerden farklıdır. Hem tarzı, hem kumaşı hem de dikimi günlük takım elbiselere oranla çok değişiktir. Sezonun damatlık modasında neler olduğunu merak ediyorsanız yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Damatlık seçerken nelere dikkat etmek gerekir

Damatlığı ister diktirin isterseniz de hazır alın bazı kuralları vardır. Bu kuralları kesinlikle dikkate almanızı öneririz.

Damatlık gömleği; vücudunuza tam oturmalı ve ince bir gömlek olmalıdır. Gömlek damatlığınıza ait bir gömlek olmalı. Birbiri ile uyum içinde olmalı. Mümkünse gömleğin aynısından bir tane daha alın. Düğün gecesi terlenebilir ya da ufak kazalar olabilir. Kenarınızda yedek olmasında fayda vardır.

Damatlık ceketi; vücudunuza kesinlikle tam oturmalı ve dar kesim olmalıdır. Kesinlikle bu sezonun trend damat ceketleri arasında geniş bol kesim ceket yoktur. Ceketinizin dar kesim olması önemli bir ayrıntıdır. Ceketin kalın kumaş olmayanlarını tercih ederseniz daha doğru olacaktır sizi bunaltmaması adına. Bu arada ceketi dar kesim alayım derken sizi sıkan rahat hareket etmenizi engelleyecek şekilde olmamasına özen gösterin.

Damatlık pantolonu; bu sezonun damatlık pantolonu modası ise pilesiz ve dar kesim pantolonlar. Dar kesim derken vücudunuza çok yapışan tarzda pantolonlardan bahsetmiyoruz. Çok dar pantolon böyle bir gecede kullanışlı olmaz. Onun yerine vücudunuzda potluk yaratmayacak şekilde tam oturan pilesiz dar kesim pantolonları tercih edin.

Damatlık aksesuarları; sezonun düğün modasında gelinlik ve damatlığın önemi çok büyük. En trend olan hareketlerden biri de gelinin çiçeğinin bir parçası damadın mendil cebi için özel ayarlanarak koyulmalıdır. Damatların mendil cebine mendil koymak artık eskide kaldığı için bunu yapmamanızda fayda var.

Damatlığınız gelinlik alındıktan sonra alınmalıdır uyum için. Frapan bir gelinliğin yanında sade bir damatlık sönük duracağı için, bu tarz bir gelinliğin yanında da gösterişli bir damatlık daha doğru olacaktır. Eğer gelinlik klasikse damatlık da klasik bir model olmalıdır.

Sezonun damatlık modasındaki diğer ayrıntılar ise, bu sezon kemer yerine bele bağlanan kemer kuşaklar çok daha fazla trend. Bunun yanında kravata oranla papyon bu sezonun modası.

Damatlığın kumaşında gabardin veya moher kumaşları tercih edebilirsiniz. Kol düğmeleri ise bu sezon oldukça trend. Böyle özel bir günde kol düğmesi kullanmanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Damatlık yeleği; kişinin zevkine kalmış bir durumdur. Giyildiğinde daha klasik bir hava yaratır ancak giyilmezse de şıklıktan herhangi bir şey kaybolmaz.

Burada en güzel ve en trend damatlık modelleri yer almaktadır.

Modasız kalmayın.

açık renk damatlık modeli

beyaz damatlık modeli

damatlık aksesuarları

damatlık modelleri

dar kesim damatlık modeli

en güzel damatlık modelleri

en moda damatlık modelleri

en şık damatlık modelleri

en trend damatlık modelleri

gri damatlık modeli

siyah damatlık modeli

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.