Çok Yedim Ne yapmalıyım?

Çok yedim ertesi gün ne yapmalıyım?

Sağlıklı ve az beslenmek her zaman mümkün olamayabiliyor. Bazen kendimizi kaybedebiliyor ve sanki kıtlıktan çıkmış gibi kendimizi yemeye verebiliyoruz. İşte bu durumlarda çok yedim ne yapmalıyım sorusunu sormaya başlıyor ve cevap arıyoruz. Uzmanlara bu soruyu sorduk ve bazı zamanlarda yapılan kaçamaklar sonrası acaba ne yapabiliriz diye önemli bilgiler aldık ve bu bilgileri burada sizlerle paylaşmaya karar verdik. Eğer kendinizi kaybettiğiniz ya da enfes bir masaya oturduğunuzda bu yazımız aklınıza gelsin ve sonrasında ne yapacağınızı bilin.

cok-yedim-ertesi-gun-ne-yapmaliyim

Bazı zamanlar önümüze çok güzel sofralar kurulur ve dayanamayıp yeriz. Bazen de canımız bir şeyi okadar çok çeker ki kendimize o an hakim olmak istemeyiz ve o yiyeceği hemen yemek isteriz. Sonrasında ise kısa süren bir mutluluk sonrası derin bir vicdan azabı ve pişmanlık yaşarız. İşte tam bu noktada çok yedim ertesi gün ne yapmalıyım deriz. Endişelenmeyin bu gibi durumlarda bazı küçük tüyolar var. Bu tüyoları yerine getirirseniz diyetinizden çok da uzaklaşmış sayılmazsınız.

cok-yedim-ne-yapmaliyim

Çok yedim şiştim ne yapmalıyım?

Güzel bir hamburger menü, harika bir pizza, müthiş bir porsiyon bol yağlı bir yemek artık ne olursa lezzeti ve kalorisi bol bir yemek tükettiniz ve sonunda da çok yedim şiştim ne yapmalıyım diye soruyorsunuz. Güzel bir yemek sonrası belli bir süre geçtikten sonra eğer vaktiniz varsa uzun bir yürüyüşe çıkın. Yediklerinizi hareket ederek sindirmenin ve yağa dönüşmesinin önüne geçin. Yüzme olabilir, ya da farklı bir aktivite olabilir. Seçim tamamen size kalmış.

cok-yedim-sistim-ne-yapmaliyim

Çok yenildiğinde ne yapmalı?

Ertesi günkü beslenme programınızda daha az ve daha sağlıklı yiyeceklerden yana tercih kullanın. Özellikle akşam çok hafif ve kesinlikle sebze ya da yağsız beyaz et ve yanında salata olan bir yemek tercih edin. Uzmanlar diyet esnasında belli bir kiloya düşene kadar böyle kaçamaklara çok izin vermezler. Ancak belli bir kiloya düştükten sonra küçük kaçamaklara izin verilebiliyor bazı diyet programlarında.

cok-yenildiginde-ne-yapmali

Burada önemli olan kaçamak esnasında kendinizi çok da kaptırmamanız. Bugün saldım deyip gece yatana kadar çılgınlar gibi yemek yemek değil elbette bu kaçamak. Uzun süredir canınızın çektiği bir yiyeceği tüketmek olabilir mesela. Dediğimiz gibi nasılsa bozdum diyeti deyip sonrasını getirmemek önemli olan. Böylece aklınızda kalan yiyeceği belli zamanlarda yiyebileceğinizi bilmek sizi rahatlatacak ve vicdan azabı da yaratmayacaktır.

Ama gene de çok yediniz ve kesinlikle çok pişmansanız öncelikle yapabiliyorsanız dediğimiz gibi yemekten bir süre sonra güzel bir egzersiz ile bu yediklerinizi yok etme çabasına girebilirsiniz. Ertesi gün mümkün olduğunca yağsız, sağlıklı ve az bir beslenme tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.