CC Krem Nedir ve Nasıl Kullanılır?

CC krem nasıl kullanılır?

Son günlerde özellikle cc kremler çok popüler ve çok seviliyor, çünkü bu kremler hem çok güzel bir makyaj altyapısı sağlıyorlar, hem de doğallığı bozmadan harika bir kapatıcı görevi görüyorlar. Peki cc krem nedir ve nasıl kullanılır?

CC Krem Nedir ve Nasıl Kullanılır

BB ve CC kremler arasındaki fark

Öncelikle cc kremi tanımlamaya başlamadan evvel bb ve c krem arasındaki farkı bir inceleyelim. Artık kimse ayna karşısında saatlerce makyaj yaparak vakit harcamak istemiyor. Bu nedenle de pratik ve güzel sonuçlar veren ürünler artmaya devam ediyor. Bb ve cc kremler aslında bu konuda en başarılı ürünlerden diyebiliriz. Önce kremleri tek tek inceleyelim.

BB krem nedir

BB kremlerden önce makyajımızda daha çok fondöten kullanırdık. Kullananlar bilirler, fondöten gün içerisinde akar, ve bazı yerlerde yoğunlaşır, bazı yerlerde tamamen çıkar ve saçma sapan bir görüntü yaratır belli bir saatten sonra. Cildin nefes almasını da engellediği için bazı cilt tiplerinde sivilcelenme de yapar. Hatta bazı cilt tiplerinde dudak kenarı ve alın gibi bölgelerdeki çizgileri kapatacağına daha da belirginleştirir. Elbette fondötenleri şimdi yermek değil amaç, fondötenlerle gayet başarılı makyajlar da yapabilenler var. Ancak daha basit bir ürün olarak aslında bb kremlere adeta fondötenlere ciddi bir rakip olarak geldiler.

Beauty Balm olarak bilinen bb kremler nemlendirici kremlerinizin üzerine sürebileceğiniz oldukça kullanışlı ürünler. BB kremler hem cildin nem ihtiyacını karşılıyor hem de cilde hafif renk vererek gene hafif bir kapatıcılık sağlıyor. Krem sürer gibi son derece basit bir şekilde uygulanması ise bb kremleri daha da cazip hale getiriyor. Yazın ise bb kremler üzerlerinde olan güneş koruma etkisi sayesinde sizi güneşin zararlı etkilerinden de koruyor.

bb ve c krem arasındaki fark

CC krem nedir

Gelelim açılımı Color Corrector olan cc kremlere. CC kremlerin aslında asıl amaçları cilt tonunu eşitlemek ve bunu yaparken ciddi bir kapatıcılık sağlamak. Genelde güneş lekeleri, s,vilce lekeleri ya da ciltteki kızarıklıkları kapatmak için kullanılır bu kremler. BB kreme oranla daha hafif bir yapısı var ve daha hafif bir nemlendirici etkiye sahip. Cildinizde ihtiyaç duyduğunuz kapatıcılık etkisi ise alacağınız ürünün çeşitleri ile kolayca sağlanabilir. Hafif kapatıcı etkiden, yoğun kapatma etkisine kadar derecelendirilmiş ürün yelpazeleri vardır bu kremlerin.

BB krem ve CC krem nasıl kullanılır

Bu kremleri genelde kullanırken makyaj süngeri yerine silikonlu makyaj fırçası kullanmanızı öneriyoruz. Özellikle cc kremin içeriğinde yer alan renk partikülleri fırça yardımı ile daha da güzel patlıyor ve daha iyi sonuç almanızı sağlıyor. Kremi parmak uçlarınızla az az yüzünüze sürün ve daha sonra bunu makyaj fırçası yardımı ile yüzünüze güzelce yedirin.

cc krem markaları

cc krem markaları

Özellikle en çok sorulan cc krem markalarıdır. Çünkü genelde özellikle makyaj ürünleri tavsiye üzerine daha çok değerlendirilir ve tercih edilir. Memnuniyet sağlayan cc kremleri paylaşmaya çalışacağız.

Flormar cc kremler

Öncelikle son günlerde cc kremler içinde oldukça fazla tercih edilen flormar cc kremlerden bahsedelim. Flormar cc krem çeşitlerinde tam 4 adet renk seçeneği var. Bu renkler ten rengine göre değil, tamamen cildin ihtiyaçlarına göre belirleniyor aslında.

Flormar mor ( lila ) cc krem

Flormar, ürünlerini birbirinden ayırabilmemiz için ambalajlara renkler katmış. Ambalajı mor renkte alan cc krem daha çok hafif sarımtırak ve solgun ciltler için çok uygundur.

Flormar yeşil renk cc krem

Ambalajı yeşil renkte olan cc krem ise daha çok yüzünde kırmızılıklar, sivilceler ya da sivilce lekeleri olanlara önerilir.

Flormar pembe cc krem

Ambalajı pembe olan flormar cc krem daha çok yüzünde güneş lekeleri olanlar için iyi bir kapatıcıdır. Aynı zamanda yüzünde renk eşitsizliği olanlar için de son derece uygundur. Morumsu ve yeşilimsi renk tonları olanlar için bir tür renk eşitleyici görevi görür.

Flormar bej renk cc krem

Ambalajı bej renk olan flormar cc krem ise en yoğun kapatıcı özelliğine sahip olan cc kremdir, flormar ailesinde. Fondöten gibi yoğun bir kapatıcıya ihtiyacınız varsa bu rengi deneyebilirsiniz.

La roche posay rosaliac cc krem

Bu cc krem 30 koruma faktörüne sahip olması nedeni ile özellikle yazın makyaj yapanlar için adeta bir kurtarıcı. Krem daha çok yüzünde kızarıklıklar olan ve hassas ciltlere öneriliyor. Günlük kullanım için son derece uygun ve adeta bir fondöten görevi görüyor. Ağrı bir yapısı olmadığını söylemek isteriz.

CC krem nasıl kullanılır

Lancome city miracle cc krem

Cildi nemlendirme ve 50 faktörlük güneş koruma özelliğine sahip bu krem de. Son derece iyi bir fondöten görevi görüyor bu cc krem de.

BB krem markaları

BB kremler de son derece popüler ve kullanımı kolay kremler. BB krem markaları içinde ise en çok önerilen ürünler.

Flormar cc kremler

Garnier skin renew bb krem

Aslına bakarsanız bb kremi hayatımıza ilk sokan bu markadır garnier. Bu bb kremin en büyük özelliği aynı zamanda harika bir nemlendirici özelliğidir. Günlük kullanım için son derece uygun ve uygulanması da oldukça kolaydır. Makyaj yapacağınız zaman da aynı zamanda makyajınızın tabanına uyguladığınızda makyajınızın son derece kalıcı olmasını sağlayacaktır. Tek başına ise iyi bir renk eşitleme görevi görür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.