Aksesuar Takmanın İncelikleri

Doğru Aksesuar Kombinleri

Aksesuar her kadının takmaktan çok keyif aldığı süs eşyalarından biridir. Her sezonun aksesuar trendleri sürekli değişirken kadınlar bu trendleri büyük bir ilgi ile takip ederler. Ancak aksesuar takmak biraz incelik isteyebilir. Çünkü yanlış şekillerde takılan aksesuarlar sizi basit ve ucuz gösterebilir. İşte uzmanların aksesuarlarınızı daha zengin gösterebilmeniz için önerileri.

Boncuklu kolyeler

Eğer kolyelerinizin zengin ve karizmatik görünmesini istiyorsanız boncuklu kolyelerden uzak durmalısınız. Genelde kadınların pek çoğunun çok sevdiği boncuklu kolyeler maalesef ucuz bir hava yaratıyor.

Boncuklu kolyeler

Hayvan figürlü aksesuarlar

Bir diğer şaşkınlık yaratabilecek ayrıntı da pek çok kadının çok severek taktığı hayvan figürlü aksesuarlarla ilgili. Günlük kullanım için düşünüyorsanız ve ucuz görünmesine de çok takılmıyorum diyorsanız sorun yok. Çünkü kesinlikle pahalı görünmeli diyenlerdenseniz hayvan figürlü aksesuarlardan uzak durmalısınız. Hayvan figürlü aksesuarlar ucuz ve fazla spor bir hava yaratıyor.

Hayvan figürlü aksesuarlar

Pastel renkte aksesuarlar

Renkli aksesuarlar çok sevilmesine rağmen karizmatik ve pahalı bir görüntü arayanların son tercihi olmalıdır. Hatta uzmanlar renklişaksesuarların sadece tatil beldelerinde takılması gerektiğini vurguluyorlar. Karar sizin.

Pastel renkte aksesuarlar

Plastik detaylı aksesuarlar

Çok pahalı bir yerden şık bir bilezik aldınız. Bileziğinizin ucunda plastik küçük bir obje var. Bu o bileziğin ve sizin bittiğiniz andır. Çünkü plastik uzmanlara göre aksesuarlarda kullanılması en sakıncalı malzemeymiş. Çünkü plastik tüm havayı bir anda değiştirerek ucuz ve basit bir havaya büründürüyormuş.

Metal aksesuarlar

Metal aksesuarlar her zaman trend olan ve son derece şık aksesuarlardır. Özellikle de son günlerde özellikle altın rengi çok popüler. Ancak eğer pahalı görünmesini istiyorsanız burada da dikkat etmeniz gereken bir ayrıntı var. Metal aksesuarlarınızın diğer ucuz aksesuarlardan ayrılmasını istiyorsanız parlak olmamasına dikkat etmelisiniz. Çünkü ucuz metaller genelde parlak olur ve pırıl pırıl parlar. Kaliteli metaller ise daha mat olur.

Taşlı aksesuarlar

Bir aksesuarı diğerlerinden ayıran işçiliği ve üzerindeki taşlarıdır. Taşlı bir aksesuarda taşların kalitesi de çok önemlidir. Sahte gibi görünen basit bir işçilikle yapılmış aksesuarlardan uzak durun.

En yakın arkadaş kolyeleri

Dünyanın pek çok yerinde bu kolyeler maalesef çok moda. Ama eğer ortaokul ya da ilkokul öğrencisi değilseniz bu kolyelerden kesinlikle uzak durmalısınız. Basit ve çocuksu bir görüntü yaratan bu kolyeler dünyanın pek çok yerinde ergenler tarafından kullanılırken nedense ülkemizde daha çok yetişkinler tarafından kullanılıyor.

En yakın arkadaş kolyeleri

Aksesuar kombinleri nasıl olmalıdır?

Bu son derece önemli bir konudur aslında. Muhteşem bir elbise giyersiniz ve taktığınız saçma sapan bir aksesuar bütün havanızı bir anda yerle bir edebilir. Bu nedenle takı konusunda bilginiz yoksa bu konuda bilgi edinmeye çalışmalısınız.

Eğer klasik bir hava yaratmak istiyorsanız abartılı takılar yerine şık ve kaliteli takılar tercih etmelisiniz. Tasma şeklinde bir kolye mesela klasik kıyafetlerle çok iyi bir kombindir.

Abartıdan uzak durun yani takıp takıştırmayın. Hem küpe, hem kolye, hem bileklik yani hepsi bir arada asla olmaz. Birini ya da ikisini seçin. Kolye ile bileklik olabilir ya da küpe ile kolye olabilir. Ya da sadece bileklik olabilir. Abartı sizi basit gösterir bunu unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.