Abiye Elbise Modelleri

Kısa abiye elbise modelleri

Eğer abiye elbise modellerine ihtiyacınız varsa kesinlikle doğru yerdesiniz. Çünkü hem bu sezonun en trend elbiseleri, hem hangi vücut tipine hangi elbisenin daha iyi durması konusu hem de en şık modeller bu yazımızda. Sezonun en trend kısa abiye elbiseleri ve uzun abiye elbiseleri.

Abiye Elbise Modelleri

Abiye elbise denilince eskiden hep aynı tarzda ve aynı tip elbiseler olurdu. Fakat artık günümüzde tasarımcıların yenilikçi tarafları sayesinde birbirinden güzel, farklı ve çok şık abiye elbiseler tasarlandı. Şimdi ise günümüzde artık abiye elbiseler son derece farklı ve modern. Genelde her kadının dolabında siyah bir elbise vardır. Eğer ani gelen bir davet organizasyonu ile karşı karşıya kalırsanız siyah şık bir elbise ile altına aynı renk ya da zıt renk hoş topuklu bir ayakkabı ve aynı renk bir çanta ile son derece şık ve alımlı olabilirsiniz.

Bunun yanında abiye elbise satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli husus sezonun moda kumaşlarını ve modellerini tercih ederseniz daha doğru olacaktır. Modası geride kalmış bir abiye elbise sizi çok kötü gösterebilir. Abiye elbiseler zevklere göre değişik şekillerde tasarlanır. Önemli olan kendi tarzınıza ve zevkinize uygun olanı tercih etmenizdir. Dantel abiye elbiseler, tül abiye elbiseler, siyah abiye elbiseler, kırmızı abiye elbiseler, beyaz abiye elbiseler, pembe abiye elbiseler, düz ya da sade abiye elbiseler, arkası uzun abiye elbiseler ve daha pek çok modellerde abiye elbiseler bu sezon son derece popüler.

Kısa abiye elbise modelleri kısa abiye elbiseler

Gelelim kısa abiye elbise modelleri hangi vücut tipi için daha uygun konusuna. Genelde kalın bacaklara ya da kalın bileklere sahip kadınlara kısa abiye elbise yerine uzun abiye elbise tercih etmeleri önerilir. Ancak kısa abiyeyi giydiğinizde bacaklarınız çok da gereğinden fazla kalın durmuyorsa kısa elbise de tercih edebilirsiniz.

Bu durumda çok kısa olmayacak diz hizası ya da dizin biraz üzerindeki elbiseleri tercih edin. Fazla minilerden uzak durun. Ayrıca bacakları toparlayan özel bacak incelten çoraplardan giyin elbisenizin altına. Bu hile bacaklarınızı hemen hemen bir beden küçültecektir.

payetli abiye elbise modeli

Eğer gereğinden fazla ince bacaklarınız varsa da aynı şekilde kısa abiye elbise sizde kötü durabilir. Bu durumda kalın bacak sahibi kadınların aksine sizin çok daha mini tarzda elbiseleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır eğer kısa abiye elbise tercih edecekseniz. Bu durumda çok mini olan elbisenizin üst kısmının fazla dekolteli olmamasına özen gösterin. Gereğinden fazla hem altta hem üstte olan açıklık sizi basit gösterir. Doğru dekolte tek bir yerde olur.

Uzun abiye elbiseler

Diğer ve nerdeyse en çok tercih edilen modeller ise kesinlikle uzun abiye elbiseler oluyor. Her vücut tipinin rahatlıkla tercih edebileceği elbiselerdir. Biraz daha klasik bir hava katacaktır bunu unutmayın.

Uzun abiye elbiseler

Uzun abiye elbiselerde ise bu sezon sırtı açık modeller, straplezler ve ince askılılar çok moda. Bunun yanında alt kısmı geniş modeller de en az dar kesim uzun abiye elbiseler kadar trend.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.