Yüz Temizleme Fırçası Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Yüz temizleme fırçası kullananlar

Yüz temizliğini ciddiye alanlar ve cilt sağlığı için zaman ayırabilenler son günlerde özellikle yüz temizleme fırçası nedir ve nasıl kullanılır sorusunu soruyorlar. Çünkü son günlerde özellikle yüzünde derinlemesine temizlik arayanlar için yüz fırçaları muhteşem bir seçenek oluyor. Peki nedir bu yüz fırçaları.

Yüz Temizleme Fırçası Nedir ve Nasıl Kullanılır

Genelde yüz temizleme fırçası kullananlar cildinde derinlemesine temizlik arayanlar oluyor. Peki sadece derinlemesinde temizlik isteyenler ya da sadece makyaj yapanlar için mi gerekli yüz temizleme fırçaları? Kesinlikle hayır. Çünkü yüz temizleme fırçaları gün içerisinde yüzde biriken bir sürü toz, kir, yağ ve makyaj kalıntılarının gözeneklerin içinden çıkarıp cildin daha temiz olmasını sağlar. Tüm kirden ciddi oranda arınan cilt ise yüzünüze uygulayacağınız her işleme daha doğru cevap verir. Mesela günlük nemlendiricinizi sonuna kadar emer.

Yüzümüzü günlük olarak yıkar ve nemlendiricilerimizi süreriz. Sık makyaj yapan biri olmasak da gün içinde yüze ve yüzdeki gözeneklere kir, fazla yağlar ve makyaj kalıntıları dolar. Bu da zamanlar gözeneklerin belirginleşmesine, cildin kurumasına, donuk ve sağlıksız bir hal  almasına neden olur.

Bu sebeple günlük cilt bakımı son derece önemlidir. Ancak buna ilaveten ekstardan alacağımız önlemler de vardır. Bunlardan biri de yüz temizleme fırçaları ile yapılan derinlemesine temizliktir.

yüz temizleme fırçaları nasıl kullanılır

Yüz temizleme fırçaları nasıl kullanılır?

Gelelim yüz temizleme fırçaları nasıl kullanılır konusuna. Öncelikle fırçayı temiz yüzünüze uygulayın. Yani makyaj olmamalı yüzünüzde. Fırçayı hafif ıslatın ve üzerine cildiniz için uygun olan köpüğünüzü ya da sabununuzu sürün ( özel yüz için geliştirilen sabunlar ) asla fırçayı yüzünüze bastırmayın ve sert hareketler yapmayın. Aynı bölgede uzun kalmayın. 1 dakika kadar ortalama yeterli olacaktır. Dairesel hareketlerle yumuşak hareketlerle cildinizi temizleyin.

Yüz temizleme fırçası kullananlar

Yüz temizleme fırçaları ne sıklıkla kullanılmalı?

Yüz temizleme fırçalarını eğer cildinizde herhangi bir sorun yoksa ve hassasiyet probleminiz yoksa günde bir kez yapabilirsiniz. Ancak eğer hassas bir cildiniz varsa yüz temizleme fırçaları hassasiyetinizi arttırabilir ya da kızarma problemi yapabilir. Bu nedenle 2 günde bir ya da haftada bir kullanın. Eğer cildiniz fazla kızarıyor ve fırçaya karşı reaksiyon veriyorsa bastırıp bastırmadığınızdan emin olun, ya da kullanmaya ara verin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.