Vücut Tipine Göre Etek Modelleri

Vücut tipine göre

Sevgili moda bağımlıları etek giymek her kadının aslında çok keyif aldığı bir durumdur. Peki vücut tipine göre etek modelleri hakkında bir fikriniz var mı? Her vücut tipinin aslında bir etek modeli var. Genelde uzak durması ve giymesi gereken modeller var. İşte bu konuda uzman kişilerin paylaştıkları bu özel bilgileri araştırdık ve burada sizlerle paylaşmaya karar verdik. Böylece kesinlikle giymemeniz gereken etek modelleri hangi modellermiş bunu bilecek ve omodelden adeta öcü görmüş gibi kaçacaksınız.

Vücut Tipine Göre Etek Modelleri

İnce ve uzun hatlara sahip olanlar nasıl etek giymeli?

En şanslı vücut tipi olduğunuzu zaten biliyorsunuzdur. Bu tarz vücut tipine sahip kadınlar her türlü etek boylarını ve modellerini aslında rahatlıkla giyebilirler. Mini boylar, midi boylar, diz hizasındakiler ve uzun etekler hepsi de bu vücut tipine göre son derece şık duracak modeller. Sadece tek dikkat etmeleri gereken detay ayak bileklerini tamamen kapatacak şekilde uzun etekler çok tercih etmemeliler. Uzun etek tercih edeceklerse etek boyunun ayak bileğinden biraz yukarıda olması yeterli olacaktır.

ince ve uzun boylulara etek önerileri - vücut tipine göre etek modelleri

Uzun boylu ve iri yapılı kadınlar nasıl etek giymelidirler?

Etek giymek bir çok kadın tarafından çok sevilir. Ancak şişmanlık ya da fazla iri olmak etek giyilmesine engel olur. Çünkü etek aslında en çok minyon kadınlara yakışır. Fakat eğer doğru etek boyunu ve modeli seçerseniz aslında etek giyerek son derece hoş bir havaya sahip olabilirsiniz.

Gelelim uzun ve iri yapılıysanız giymeniz gereken etek modellerine. Boyunuz uzun olduğu için bu avantajı sonuna kadar kullanın. Bu tarz vücut yapısına sahip kadınların uzak durması gereken etek modelleri mini ve midi boy etek modelleri. Uzun ve iri bir vücut yapınız varsa ayak bileğinizin biraz üzerinde kalan etek boylarını tercih etmelisiniz.Renk olarak ise kesinlikle siyah, lacivert gibi koyu renkleri tercih edin.Etek yerine uzun, salaş ve bol elbiseler de sizi çok daha zayıf gösterecektir.

Uzun etekler kimlere yakışır

Kısa boylu şişman kadınlar nasıl etek giymeli?

Gelelim kısa boylu ve şişman kadınların tercih etmesi ve etmemesi gereken etek modellerine. Eğer kalem etek kimler giymemeli diye sorarsanız, size hiç düşünmeden kısa boylu şişman ya da toplu kadınlar deriz. Çünkü dar ve kısa etekler bu tarz vücut tipindeki kadınları daha basık ve daha şişman gösterir. Uzun etekler de aynı şekilde bu fizik yapısındaki kadınları kısa ve şişman gösterecektir. Midi boylar ya da diz hizasındaki boylar bu tip vücut yapıları için çok uygundur. Hatta midi boy elbiseler bu tarz vücut tipindeki kadınlara çok yakışır bilginiz olsun.

Kısa boylu şişman kadınlar nasıl etek giymeli - vücut tipine göre giyinme

Vücut tipine göre

Kısa boylu zayıf kadınlar nasıl etek giymeli?

Aslında diğer bir şanslı vücut tipi de kısa boylu, zayıf yani minyon vücutlardır. Etek en çok bu tarz vücutlara yakışır. Kısa ve zayıf kadınlar mini ve midi boy eteklerle muhteşem görünürler. Dar kalem etek tarzı etekler de gene en çok bu vücut tipine yakışır. Uzun etekler ise kısa boylu zayıf kadınlara hiç ama hiç önerilmiyor. Çünkü bu tarz etekler hem daha kısa hem de çok daha fazla zayıf görünmenize neden olacaktır.

kısa boylu ve zayıf kadınların vücut tipine göre etek modeli

kalem etek kimler giymemeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.