Sivilce Lekeleri

Sivilce lekeleri için kesin çözüm

Sivilce insanların gerçekten fazlaca canını sıkan ve estetiği olumsuz yönde etkileyen bir cilt hastalığıdır. Sivilce lekeleri için kesin çözüm genelde bu konudan muzdarip olanların imdadına yetişir. Sivilceye yapılacak en kötü müdahale ise onu sıkmak veya yolmaktır. Bu hareket sivilcenin orada iz bırakmasına ya da içindeki iltihabın akarak orada başka sivilcelerin oluşumuna yol açmasına neden olabilir.

Sivilce lekeleri için kesin çözüm

Ya da bazen başka sebeplerden dolayı cildinizde sivilce izlerinin oluştuğunu fark edebilirsiniz. Bu durum için bir cilt uzmanına önce görünmenizi tavsiye ederiz. Sonrasında ise bazı maskeleri deneyebilirsiniz.

Sivilce izleri için maske tarifi

Gece yatmadan önce temiz olan cildinize yarım adet sıkılmış limon suyunu sürün. Sabah kalktığınızda da 1 tane aspirini un haline gelene kadar ezin, içine 1 tatlı kaşığı pak maya ilave edin ve en son 1 tatlı kaşığı oksijenli suyu da ilave edip karışımı iyice karıştırın. Sonrasında yapmış olduğunuz bu karışımı yüzünüze sürüp 20 dakika bekletin. Sonra da yıkayın.

Diğer bir sivilce lekesi maske tarifi ise, bir tane yumurta akını 1 çay kaşığı bal, 1 çay kaşığı limon suyu ve 2 yemek kaşığı pastane mayası ile karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı yüzünüze sürüp 20 dakika bekletin. Sonra da yıkayın.

Sivilce izleri için maske tarifi

Sivilce izleri için krem

Genelde bu gibi durumlarda sivilce izleri için krem önerilir. Çünkü sivilce izleri ile başetmek bazen hiç de kolay değildir. Ancak her sivilce izi çıkarır denilen kremi de yüzünüze uygulamanız daha ciddi sorunları beraberinde getirebilir. Bunun için bir uzmanın sivilce lekenize bakması ve size uygun olabilecek kremi önermesi gerekir. Çünkü sivilce lekesi bir tür cilt problemidir.

Genelde cildi beyazlatma etkisine sahip kremler önerilir ve düzenli olarak bu kremi sivilce lekesi olan yere uygulamanız söylenir. Bu tarz kremler 2 tiptir. Bu durum sizin sivilcenizin derinliğine göre değişir. Eğer çok derin bir sivilce lekeniz yoksa daha hafif olan kremi kullanmanız önerilir. Hafif olan krem reçetesiz satılabilen bir kremdir. Bu konuda kesin çözüm arayanlara önerimiz bir dermatoloğa gitmeniz ve size uygun krem önerisi almanızdır.

Sivilce izleri için krem

Eğer sivilce lekeniz çok derin değilse ve şansınızı doğal maskelerden yana biraz kullanmak istiyorsanız da limonun mucizevi etkisini deneyebilirsiniz. Limon maksesini her akşam yapabilirsiniz. Bir pamuğa limon damlatın ve izlerinizin üzerine sürün. Bu şekilde 15 dakika bekleyin. 15 dakika sonunda yüzünüzü yıkayın. Limonun içeriğinde yer alan asit doğal bir ağartıcı görevi görecektir cildinizde.

Modasız kalmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.