Saçların Hızlı Uzaması İçin Yapılması Gerekenler

Kadınların genelde ortak sorduğu bir sorudur saçların hızlı uzaması için yapılması gerekenler sorusu. Bir çok kadın bakımlı, sağlıklı ve uzun saçlara sahip olmak ister. Çünkü uzun saç her zaman çok daha havalı ve çok daha iddialı bir dış görünüm elde etmenizi sağlar. İşte tam bu durumda uzmanların bu konuda altın değerindeki önerilerini sizler için araştırdık ve burada yazmaya karar verdik. İşte uzmanların saçların daha hızlı ve daha sağlıklı uzaması için verdikleri tüyolar.

Saçların Hızlı Uzaması İçin Yapılması Gerekenler

Öncelikle şunu çok iyi bilmek gerekir burada dikkat edilmesi gereken saçların hızlı uzaması için doğal yöntemlerdir. Yani saçın kendi kendine hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzaması çok öngörülmez. Genelde uzun saç elde edilir, ancak sonuç uzun fakat sağlıksız saçlar olur. Bu nedenle sonucunuz sağlıklı ve uzun saçlar elde etmek olmalıdır. Bunun için yapılacak ilk adım ise 8 haftada bir saçların uçlarından az bir miktarda kestirerek sağlıksız uçlardan kurtulmaktır.

saçların hızlı uzaması için formüller

Genelde saçların hızlı uzaması için formüller aynıdır ve bu formül uzmanlar tarafından önerilen ve uygulandığında ise sonucun kesinlikle istenileni karşılayacağı yönündedir. Saç diplerine yapılan masajın çok faydalı olduğu belirtilmekte uzmanlar tarafından gene aynı şekilde. Özellikle zeytinyağı ile yapılan masajların etkisinin çok daha fazla olduğu söylenilmekte.

sağlıklı ve uzun saçların formülü

Saçların daha parlak görünmesi, daha sağlıklı olması ve daha hızlı uzaması için yumurta akı maskesi çok öneriliyor. Yumurta akınının saçlarda yarattığı olumlu etki zaten çok fazla paylaşılan bir bilgi. Sağlıklı saçlara ulaşmanın en kolay yolu ise günde 8 bardak su içmek. Su tüketimine özen göstermek saçların daha sağlıklı olmasını ve daha hızlı uzamasını sağlıyor.

saçların hızlı uzaması için doğal yöntemler

Hepimiz dümdüz fönlü saçları çok severiz. Maalesef ısı ile gerçekleştirilen fön işlemi saça oldukça fazla zarar veriyor. Sadece fön değil ısı ile yapılan ve saça uygulanan bir çok işlem saçı olumsuz etkileyerek saçın sağlığını bozuyor ve uzamasını yavaşlatıyor.

Vitamin değerlerinize özen göstermelisiniz. Özellikle A, B ve C vitaminleri saçların sağlıklı uzaması ve hızlı uzaması için etkin vitaminlerdir. Bu nedenle vitamin değerlerinizin de yeterli olduğundan emin olun. Bunun yanında demir eksikliği de gene aynı şekilde saçları olumsuz etkileyen bir etken. Demir yönünden eksik kalan vücut ilk iş olarak saçları ve tırnakları gözden çıkardığı için saçlarınız dökülmeye, güçsüzleşmeye ve sağlıksızlaşmaya başlar. Bu nedenle demir değerlerinizi de kontrol ettirmelisiniz.

loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir