Platform Topuklu Ayakkabı Modelleri

Bu sezon aslında platform topuklu ayakkabı modelleri çok trend. Peki bu platform topuklu ayakkabı kaç cm. oluyor, nasıl kombinlenebiliyor, hangi kıyafetlerle ve nerelere giyilmesi öneriliyor ve hangi vücut tipli kadınların platform topuklu ayakkabıları tercih etmemesi gerekiyor.

Platform Topuklu Ayakkabı Modelleri

Platform topuklu ayakkabı kaç cm?

Evet yükselmek için daha uzun ve daha narin görünmek için tercih ederiz bu yüksek ayakkabıları. Peki Platform topuklu ayakkabı kaç cm olur ortalama ve en makul ölçü hangisidir. Aslında bu tarz ayakkabılarda klasik bir platform ölçüsü yoktur. Ancak hem duruşunda fazla abartı olmamak, hem de yürürken sıkıntı yaşamamak adına ortalama ölçü 10 cm. dir.

gunluk platform topuk ayakkabi modeli

Bazı ayakkabılarda ise 12cm. e kadar çıkan platformlar görürsünüz. Evet 12 cm de değerlendirilebilir, ancak 20 cm. i bulan ölçüler pek önerilmez. Çünkü onlar hem duruş için hem de görüntü için biraz abartı durur ve sizi sıkıntıya sokabilir. 15 cm ve üzeri platformlar daha çok uzun tuvaletlerin altına görünmeyecek şekilde tercih edilebilir. Ama burada da en önemli detay bu denli yüksek olan bir ayakkabıyla yürüyebileceğinizden emin olmanızdır.

paltform topuklu ayakkabi kombini

Platform topuk ayakkabı kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Bunlar kısa bacaklı kadınlar platform topuk ayakkabı tercih edeceklerse çok kısa etek giymemelerinde fayda vardır. Çünkü platform topuk dikkati bacaklara ve bacakların boyuna çekeceği için, bacakları kısa olan kadınların platform topuklu ayakkabı giyecekleri zaman etek boylarını biraz uzun tutmalarında fayda vardır.

pudra rengi platform ayakkabi modeli

latform topuk ayakkabı her sezon olduğu gibi bu sezon ve önümüzdeki sezon da son derece moda olacak. En trend platform topuk ayakkabı modelleri arasında bilekten bağlamalı platform topuk ayakkabılar, abiye platform topuk ayakkabılar, altı hasır platform topuk ayakkabılar, simli platform topuklu ayakkabı modelleri son derece trend. Bunun yanında gizli platform topuk ayakkabılar da sezonun en trend modellerinden.

Platform topuklu ayakkabı kaç cm

simli platform topuklu ayakkabi modelleri

Gizli platform topuklu ayakkabı modelleri

Gizli platform ayakkabılar sayesinde ayakkabı fazlasıyla topuklu olduğu halde hiç bir kaba görüntü yaratmıyor ve son derece de şık görünüyor. Bu tarz ayakkabıları özellikle boyu kısa olanlar tercih etmeli. Çünkü normal platform topuklular sizi her ne kadar yükseltmek için olsa da, eğer kısa bir boyunuz varsa sizi bir takoza binmişsiniz gibi gösterebilir. Bu nedenle kısa boylu kadınlara yüksek platformlar yerine daha ince topuklu ayakkabılar ya da görüntüsü kaba olmayan plaftorm topuklular tavsiye edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.