Makyaj Bazı Ne işe Yarar?

Makyaj bazı nasıl kullanılır?

Sevgili moda bağımlıları özellikle son günlerde makyaj bazının çok fazla kullanıldığını biliyorsunuzdur. Bu yazımda makyaj bazı ne işe yarar, nasıl kullanılır ve hangileri hangi cilt tipleri için uygundur bunları sizlerle paylaşmaya çalışacağım. Sürüldüğünde ciltte kadifemsi bir doku yaratır ve dokunulduğunda adeta bebek cildi gibi bir his yaratır. Ancak her makyaj malzemesinde olduğu gibi makyaj bazını da çok sık ve sürekli kullanmak cilt sağlığı açısından çok uygun değildir bilginiz olsun.

Makyaj Bazı Ne işe Yarar

Makyaj bazı adı üzerinde makyaj yapılmadan önce alt tabakaya uygulanır ve bunun nedeni cildi makyaja hazırlamaktır. Cilt pürüzsüz bir görünüme ulaşır ve yapılan makyaj çok daha kalıcı ve uzun ömürlü olur. Gelelim makyaj bazı nasıl kullanılır konusuna. Özellikle yüzünüzde ince çizgileriniz ve geniş gözenekleriniz varsa, kapatıcı ve pudra sürmeden önce yüzünüze makyaj bazı sürmeniz çok daha doğru bir hareket olacaktır. Makyaj bazını krem sürer gibi ellerinizi kullanarak yumuşak hareketlerle ve parmaklarınızla yüzünüze sürüyorsunuz.

makyaj bazı nasıl kullanılır

Cilt tipine göre makyaj bazı önerileri

Her cilt tipinin kullanacağı makyaj bazı türü farklıdır. Bu konuda dikkatli olmanızda fayda var. Bu nedenle cilt tipinize uygun alabileceğiniz makyaj bazını sizlerle paylaşacağız. Cilt tipine göre makyaj bazı önerileri.

Cilt tipine göre makyaj bazı önerileri

Yağlı ciltler için makyaj bazı önerileri

Yağlı ciltlerin en büyük problemlerinden biri parlama ve makyajın gün içinde akmasıdır. Bu nedenle yağlı ciltler için makyaj bazı olarak Urban decay De – Slick complexion primer’i öneririz. Son derece hafif dokusu sayesinde kullanımı son derece kolaydır ve gün boyu makyajınızınn kalıcı olmasını da sağlayacaktır.

Yağlı ciltler için makyaj bazı önerileri

Kuru ciltler için makyaj bazı önerileri

Kuru cildin en büyük sorunu ise soluk görünmesidir. Önereceğimiz ürün cildin kuru ve solgun görünmesini engeller ve hafif pembemsi bir renk verir. Eğer kuru bir cildiniz varsa Urban decay optical illusion  complexion primer’i öneririz. Bu sayede cilt pürüzsüz bir görünüme kavuşarak makyaj için son derece uygun bir pozisyona gelecek.

Kuru ciltler için makyaj bazı önerileri

Karma ciltler için makyaj bazı önerileri

Eğer cildiniz karmaysa Urban decay self – adjusted complexion primer’i deneyin. Bu cildinizde yer alan kusurların hem görünmez hale gelmesini sağlayacak hem de makyajınızın gün boyu kalıcı olmasını sağlayacaktır.

Karma ciltler için makyaj bazı önerileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.