Koyu Renk Ruj Nasıl Sürülür?

Sezonun trendleri arasında koyu renk ruj modelleri çok popüler. Geçen sezon özellikle çok moda olan bu rujlar bu sezonda da yıldız olmaya devam edecek. Peki koyu renk ruj nasıl sürülür? Bu konuyu uzmanlarına sorduk ve sizler için aldığımız cevapları burada paylaşmaya karar verdik.

koyu-renk-ruj-nasil-surulur

Sevgili moda bağımlıları eğer daha önce koyu renk ruj sürdüyseniz bu rujun uygulanışının ve kullanımın ne denli zor olduğunu biliyorsunuzdur. Sürmek ayrı bir eziyettir, koyu renk olduğu için sürerken çok dikkat ister ve hiç bir hatayı affetmez. En ufak bir hata tüm rujun havasını bir anda bozar. Sürdükten sonra ise her şey bitmiş sayılmaz. Bu sefer koyu ve mat olan bu rujun çatlaması, daha da kuruması ve pul pul dökülmesi şikayetleri ile karşı karşıya kalırsınız ve en sonunda aynaya baktığınızda karşınıza korkunç bir görüntü gelir ve koyu ruja veda edersiniz. İşte bunu sürekli yaşayanlara güzel haberlerimiz var. Çünkü eğer bu inatçı ve kullanımı zor koyu rujları taktiğine uygun şekilde sürerseniz ortada bir sorun kalmıyor ve kolayca kullanabiliyorsunuz hem de saatlerce.

Genelde koyu renk ruj renkleri koyu ve mat bordolar, siyaha kaçan koyu renkler ve mürdüm renkleridir. Bu renkler özellikle vamp bir makyaj yapıldığında harika sonuçlar doğurur. Özellikle sezonun trendi koyu renk makyaj olduğunu düşünürsek bu tonları kullanmaya başlasak iyi olur gibi geliyor.

Evet zordur koyu ton makyajlar. Ama doğru yapılırsa muhteşem bir hava yaratır. Özellikle şu sorulur. Koyu ton makyaj ne tarz kıyafetlere yakışır? Aslında bir çok kıyafetle rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak klasik tarzda kıyafetlerle özellikle mürdüm ve siyaha bakan koyu rujlar çok önerilmez. Daha çok siyah ağırlıklı ve gotik tarzda kıyafetlerle tam anlamı ile harika bir kombin yapar koyu renk rujlar.

Eğer renkli giyiniyorsanız ya da biraz daha klasiğe yakın giyiniyorsanız ve koyu renk makyaj yapmak istiyorsanız en koyusundan bordo ruj tercih edebilirsiniz. Koyu renk rujlarda diğer bir detay rujunuzun mat olması gerektiğidir. Mat rujlar hafif pırıltılı rujlara oranla uygulanması ve kullanımı daha zor rujlardır. Ancak çok daha güzel dururlar. Bu arada koyu kırmızı rujlar da bu sezon çok moda. Koyu, mat kırmızı rujları da değerlendirmeyi asla atlamayın deriz bu sezon. Gelelim koyu ruj uygularken uyulması gereken püf noktalarına. Uzmanlardan edindiğimiz bu bilgilere erişmek için galerimize tıklayabilirsiniz.

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.