Kızarık Ciltler İçin Bakım Önerileri

Cilt kızarıklığı için krem

Bir çok insanın aslında ortak problemidir cilt kızarıklığı. Bu nedenle bu durumdan muzdarip olanlar için kızarık ciltler için bakım önerilerini paylaşmaya çalışacağız. Önce kızarmaya meyilli olan bu ciltlerin neden bu rengi aldığını anlatalım. Bu tarz ciltler çok daha ince ve hassas bir dokuya sahiptirler. Bu nedenle soğuktan, sıcaktan, mevsim geçişlerinden ve yanlış ürün kullanımından hemen etkilenip reaksiyon verirler.

Kızarık Ciltler İçin Bakım Önerileri

Çok can sıkıcı olabilir bu durum. Çünkü yüzünüzde kırmızı bir leke gibi ya da bir bölümü kızarmış şekilde bir görüntü yaratır. Sırf bu kızarıklığı örtmek için yüzümüzü olmadık zamanlarda ürünlere boğmak zorunda kalırız. Aslında bu kızarııklığın en büyük nedeni bu cilt tiplerinde kılcal damarların normalden daha belirgin olmasıdır. Bu yüzden böyle bir cilt tipiniz varsa öncelikle bakım konusunda çok daha özenli olmalısınız ve bazı yanlışlardan uzak durmalısınız.

Gelelim kızaran ciltler için bakım önerilerine. En dikkat etmeniz gereken durum cilt temizliğinizi yaparken kullandığınız suyun ısısı. Çok sıcak su ve çok soğuk su bu tarz cilt tiplerinin düşmanıdır. Tercih edeceğiniz su ılık olmalı. Yüzünüzü temizlemek için kullanacağınız temizleyici jel kesinlikle hassas ciltler ve kızaran ciltler için uygun olmalıdır. Ürün alırken kızaran bir cildiniz olduğunu her zaman söylemelisiniz.

Aslında cilt kızarıklığı için krem konusuna girmeden önce yüzünüzü doğru bir ürünle temizlemenin yoluna bakmalısınız. Bu tarz ürünler için tonik seçimi çok zordur. Çünkü hassas ciltler için olan toniklere bile reaksiyon gösterip hemen kızarabilir. Bu nedenle size önerimiz gül suyu kullanmanız.

Cilt kızarıklığı için krem

Saf gül suyu ile cildinizi rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Saf gül suyu bu tarz ciltleri yatıştırıcı özelliğe sahiptir. Sonrasında ise hassas ciltler ve kızarık ciltler için uygun olan bir nemlendirici tercih edebilirsiniz.

Cildinize haftada bir kez maske uygulaması yapın. Bu cildinizin kaybettiği nemi geri kazanmasını ve kendini yenilemsini sağlayacaktır. Özellikle kış ayları kızaran ciltler için çok daha büyük bir kabus yaratır. Bu nedenle bu tarz cilt tipine sahipseniz kışın ayrı bir özenli olmalısınız.

kızarıklık karşıtı krem önerileri

Gelelim kızarıklık karşıtı krem önerilerine. Herkesin cilt tipi birbirinden farklıdır. Bu nedenle eğer ciddi bir kızarıklık probleminiz varsa bir dermatoloğa görünmeniz çok doğru olacaktır. Bunun yanında ise kızarıklık için bir çok kişinin kullandığı ve memnun kaldığı ürünlerden bahsedelim. Bu konuda bioderma ve  la roche ürünleri özellikle tavsiye ediliyor. Bu ürünleri deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.