Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Kısa boylu kadınlara kombin önerileri

Moda aslında her zaman herkesin giyebileceği kıyafetlerden ibaret değildir. Herkesin vücut şekli ve hatları farklıdır. Bu nedenle herkes kendi vücut ölçülerine uygun şekilde giyinmelidir. Bunlardan biri de kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli konusudur. Bu konu kesinlikle çok ilginizi çekecek. Eğer kısa boylu olmadığınızı düşünüyorsanız daha uzun boylu görünmek için de bu önerilere dikkat etmenizde fayda var.

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Yüksek bel kıyafetler tercih edin

Kıyafetlerde yapacağınız küçük oynamalar ve taktikler sizi olduğunuzdan çok daha uzun ve kısa gösterecektir. Uzun ve zayıf gösteren kıyafetler nelerdir derseniz size cevap olarak yüksek bek pantolonlar ya da şortlar deriz. Yüksek bel kıyafetler bir tür  optik yanılsama yaratarak sizi olduğunuzdan çok daha uzun ve zayıf gösterecektir. Eğer kısa bir boyunuz varsa tercihiniz her zaman yüksek bel kıyafetlerden yana olmalıdır.

Kısa boylu kadınlara kombin önerileri

Mini etekler ve mini elbiseler

Tüm tasarımcılar ve modacılar kısa boylu kadınlara mini elbise ve eteklerin uzun boylu kadınlara oranla çok daha fazla yakıştığını belirtiyorlar. Eğer bacaklarınıza güveniyorsanız tercihinizi kesinlikle mini eteklerden ve mini elbiselerden yana yapın. Kısa boylu kadınlara kombin önerilerine baktığımızda karşımıza genelde mini etekler ve elbiseler çıkar.

kısa kadınlara kombin önerileri

Kısa paça pantolonlara asla yaklaşmayın

Eğer kısa bir boyunuz varsa ya da boyunuzun olduğundan çok daha uzun görünmesini istiyorsanız uzak durmanız gereken en önemli kıyafet kısa paçalı pantolonlar oluyor. Kısa paça pantolonlar yerine ayakkabılarınızın hemen üzerinde biten pantolonlar ya da uzun paça ve ispanyol paça pantolonları tercih etmelisiniz.

yüksek bel pantolon modeli

Bilekten bağlamalı ayakkabılardan uzak durun

Güzel durduğunu biliyoruz ancak bu tarz ayakkabılar maalesef ayak bileğini hem daha kalın gösteriyor hem de bacak boyunun kesilmesine ve daha kısa görünmesine neden oluyor. Eğer kısa bir boyunuz varsa siz siz olun bilekten bağlamalı ayakkabı modellerinden uzak durun.

bilekten bağlamalı ayakkabılar

Boyuna çizgili kıyafetler tercih edin

Bu sezon çizgili kıyafetler çok moda. Ancak enine çizgilerden uzak durun. Ben nasılsa zayıfım diyerek enine çizgili kıyafetler tercih edebilirsiniz. Ancak o kıyafet sizi basık ve şişman gösterebilir. Fazla kilolarınız varsa ya da boyunuz kısaysa zaten kesinlikle enine değil boyuna çizgili kıyafetler tercih etmelisiniz. Boyuna çizgili kıyafetler, enine çizgili kıyafetlerin aksine daha uzun ve daha ince görünmenizi sağlayacaktır.

boyuna çizgili elbise modeli

Kıyafetlerinizde tek renk tercih edin

Genelde üst ayrı renk, altına yarı renk giydiğinizde bu vücudunuzu keserek sizi olduğunuzdan çok daha kısa ve basık gösterecektir. Bunun yerine her zaman tek renk giyinmeyi tercih edin.

zayıf gösteren kıyafetler

Siyah kıyafetler her zaman daha zayıf gösterir

Siyah her zaman cool ve her zaman havalı bir görüntü yaratır. Aynı zamanda da baştan aşağıya siyah giyindiğinizde çok daha uzun ve zayıf görünürsünüz.

siyah kıyafet kombini

Küçük çanta modellerini tercih edin

Kısa boylu kadınların uzak durması gereken diğer bir kıyafet de büyük çantalardır. Büyük çantalar kısa boylu kadınları daha da kısa gösterir. Uzun bir görüntü elde etmek istiyorsanız büyük çantalar yerine her zaman tercihinizi küçük ve derli toplu çantaları tercih edin.

kısa boylu kadınlara çanta önerisi

Kalın kemerlerden uzak durun

Kemerler kısa boylu kadınlarda çok risklidir. Yanlış bir kemer tercihi sizi bir anda çok daha kısa gösterebilir. Uzun bir görüntü için tercihinizi incecik kemerlerden yana yapmalısınız.

kısa boylu kadınlara giyim önerileri

Uzun ve zayıf gösteren kıyafetler

Topuklu ya da tabanlı ayakkabı tercih edin

Rahatlığım ön planda deyip düz taban giymek yapacağınız en büyük yanlış olacaktır. Kısa boyunuzu bir şekilde yükseltmek ve daha hoş bir görüntü çizmek istiyorsanız kesinlikle tabanlı ya da topuklu ayakkabılar tercih etmelisiniz.

kısa boylu kadınlara ayakkabı önerisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.