Japonların Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Son günlerde bembeyaz ciltler çok trend. Hatta bu konuda özellikle japonların cilt beyazlatma yöntemleri çok fazla konuşuluyor. Peki cilt beyazlatmak için neler yapılabilir, bununla alakalı son derece pratik, kolay ve sağlıklı bir maske tarifi öncelikle paylaşacağız sizlerle.

Japonlarin Cilt Beyazlatma Yontemleri

Doğal cilt beyazlatma yöntemleri

Öncelikle annenizden bembeyaz tenli doğmadıysanız bunun için belli kozmetik ürünlerinden ya da doğal cilt beyazlatma yöntemlerinden yardım almanız gerekir. Bazı maskelerle bunu sürekli yaparak biraz daha kalıcı hale getirebilirsiniz.

beyaz cilt icin Pirincten tonik yapimi

Cilt beyazlatma maskesi tarifi

Eğer evde kendiniz cildinizi beyazlatmayı denemek istiyorsanız öncelikle asla cildinize yabancı maddeler uygulamayın ve tercihinizi bildiğiniz doğal ürünlerden kullanın. Burada özellikle yurt dışında çok fazla tercih edilen cilt beyazlatma maskesi tarifiniz sizlerle paylaşacağız.

2 yemek kaşığı pirinç
1 yemek kaşığı sıcak süt
1 yemek kaşığı bal

Yapılışı

Pirinçleri 2 su bardağı suyla lapa olana kadar haşlayın. Daha sonra suyu bir kenara alıp pirinçleri süzün. İçine 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı sıcak süt ekleyip pirinçleri iyice ezip yüzünüze uygulayın. Yarım saat beklettikten sonra havlu yardımıyla temizleyip ayırdığımız pirinç suyuyla yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi haftada 1 defa uygulayabilirsiniz.

Pirinç özellikle güzel ve beyaz tenleri ile meşhur olan Japon kadınlarının rutin olarak ciltlerine sürdükleri bir üründür. Hatta Japonya’da pirinç normal bizim bildiğimiz tonik olarak kullanılır. Eğer siz de günlük olarak tonik anlamında pirinci kullanmak isterseniz burada pirinçten tonik nasıl yapılır da paylaşalım.

Cilt beyazlatma maskesi tarifi

Pirinçten tonik yapımı

1 su bardağı su, bir avuç pirinç

Yapılışı

1 su bardağı suyun içine bir avuç pirinç atın ve bu şekilde en az 20 dakika bekletin. Ardından suyunu süzün ve pirinçleri ayırın, elde ettiğiniz suyu tonik olarak kullanabilirsiniz.

Yaptığınız bu toniği haftada bir ya da iki kez temiz cildinize bir pamuk yardımı ile uygulayın. Zamanla cildinizin beyazladığını ve çok daha güzel göründüğünü fark edeceksiniz.

Dogal cilt beyazlatma yontemleri

Cilt güzelliğinde bir diğer doğal ürün ise antioksidan özelliği ile yeşil çay. Günde 2 fincanı geçmemek şartı ile yeşil çay tüketimine başlayabilirsiniz. Yeşil çay ciltte kalıcı güzelliğe neden olan yegane içeceklerden biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.