Göz Altı Şişlikleri Nasıl Geçer?

Göz altı torbaları nasıl geçer?

Hepimizin kabusudur gözümüzün altındaki o insanı deli eden şişlikler ve torbalar. Peki göz altı şişlikleri nasıl geçer? Bu konuyu uzmanlarına sorduk ve edindiğimiz doğal yöntemleri burada sizlerle paylaşmaya karar verdik. Ancak şunu da bilmek gerekiyor göz altı şişliklerinin bazı belli nedenleri var ve bu nedenlerden bir kısmını ortadan kaldırabiliriz belki, ama bir kısmına müdahale edemeyiz. Bu nedenle şişlikler olduğunda çözümsüz kalmamak adına bu yöntemleri bilmenizde fayda var.

Göz Altı Şişlikleri Nasıl Geçer

Göz altı torbalarının nedenleri

Göz altı şişliği olarak nitelendirilen bu durum aslında göz altı torbalarının şişmesi olarak kabul edilen ve oldukça sık yaşanılan bir sorundur. Özellikle sabah kalktığımızda gözümüzün altında beliren o şişlikler hepimizin canını ciddi anlamda sıkmıştır. Hele bir de tatilde olduğunda o fotoğraflarda olduğumuzdan 10 yaş daha fazla çıkmamıza neden olur. Sırf bu yüzden hepimiz birer photoshop uzmanı adayıyız. Göz altı torbalarının çok çeşitli nedenleri var aslında.

Göz altı torbaları nasıl geçer

Uykusuzluk

Geç yatıp erken kalkmak

Çok ağlamak

Stres

Kötü beslenmek

Genetik faktöreler

Yaşlanma

Böbrek hastalıkları

Alerji

Vücudun susuz kalması

Menopoz

Vücutta hormonal değişimler

Sinüzit

Troid bezinin az çalışması

Troid bezinin çok çalışması

Egzaman ve sedef hastalığı

Çok fazla tuzlu gıdalar tüketmek

Göz kapaklarında oluşan iltihap

Kullanılan ilaçların yan etkileri

Göz çevresindeki tümör

Uzun süre bilgisayar kullanmak ya da kitap okumak

Göz altı torbalarına bitkisel çözüm

Gelelim göz altı torbaları nasıl geçer konusuna. Eğer sizi sinir eden ve rahatsız eden göz altı torbalarınız varsa bu yöntemleri deneyebilirsiniz.

Çay poşetleri ile göz altı torbalarını geçiren tarif

Genelde aradığımız şey kremden ziyade göz altı torbalarına bitkisel çözümdür. Bu nedenle en bilinen ve en çok işe yarayan yöntemlerle başlayalım.

Burada kullanacağınız çay poşeti siyah çay da olabilir, yeşil çay da olabilir. Ancak genelde siyah çoy poşeti daha fazla kullanılıyor.

2 adet çay poşetini bir bardak sıcak suyun içine atın ve 5 dakika kadar demlendirin. 5 dakika sonunda poşeti bardaktan çıkarın ve buzluğa soğumaya bırakın. Soğuyan çay poşetlerinizi buzluktan alın ve sırt üstü uzanıp gözlerinizin üzerine koyun. 15 dakika kadar poşetleri göz kapaklarınızın üzerinde tutun. Bu işlemi günde bir kaç kez yapın.

göz altı torbalarına bitkisel çözüm

Patates ile göz torbasını geçiren tarif

Patatesin içinde yer alan nişasta göz torbalarınızın ciddi anlamda azalmasına yardımcı olur. Aynı zamanda eğer koyu halka probleminiz de varsa, koyu halkalarınızın açılmasını da sağlar.

1 tane orta boy patatesin kabuğunu soyun, bir kasenin içinde rendeleyin, rendeleiğiniz patatesi temiz bir tülbentin içine koyun ve ağzını iyice bağlayın. Tülbenti gözlerinizin üzerine koyun 3, 5 dakika bu şekilde bekletin. Bunu günde bir kaç kez tekrarlayın.

Göz altı şişlikleri için salatalık kürü

Salatalığın içinde yer alan minerallar ise cildi sıkılaştırmaya yardımcı olduğu gibi aynı zamanda göz altındaki şişliklerin inmesine morlukların yok olmasına da yardımcı olur.

Göz altı şişlikleri için salatalık kürü

1 adet salatalığı güzelce yıkayın ve kalın kalın dilimleyin. Dilimleri buzluğa koyun ve 20 dakika ile 30 dakika arası buzlukta bekletin. Daha sonra salatalıklarınızı alın ve  vücut sıcaklığına gelene kadar göz kapaklarınızın üzerinde  bekletin. Vücut sıcaklığına gelen salatalığı soğuk olanla değiştirin. Bu işlemi de günde bir kaç kez uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.