Göz Altı Işık Dolgusu Nedir

Göz altı ışık dolgusu nasıl yapılır

Son günlerde özellikle genç yaşlı fark etmeksizin göz altı ışık dolgusu çok fazla tercih edilir oldu. Peki göz altı ışık dolgusu nedir ve nasıl yapılır bu konuyu yaptırmak isteyenler, ışık dolgusu hakkında bilgi edinmek isteyenler için en doğru bilgileri tüm ayrıntısıyla vermeye çalışacağım.

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir

Öncelikle göz altı ışık dolgusu nasıl yapılır bunu anlatalım. Göz altı ışık dolgusu göz alt kirpiklerinin olduğu bölgeye yapılır. Ancak diğer dolgulardan farklı olarak deri altına değil kemiğe enjekte edilir. Amaç gözün altında yer alan ve zamanla boşalan o boşluğu doldurmaktır. Aynı zamanda oradaki morlukları yok etmek amacı ile yapılır. Bu dolgu sayesinde göz altında morluk şikayeti, çökme şikayeti ve hafif kırışıklık şikayeti ortadan kalkar.

Dolgu denilince akla hemen şişen bir surat gelir. Çünkü dolgu malzemesi uygulanan yer doğal olarak bi dolgunluğa sahip olur. Ancak göz altı dolgusu farklıdır ve yapıldığı hiç anlaşılmaz ve göz altında bir şişlik oluşturmaz. Sadece gözünüzün altında olması gereken ama çevresel faktörler yüzünden boşalan yeri doldurur ve bu da ışığın daha iyi yansımımasını ve dolayısıyla daha sağlıklı, daha genç göz altlarına sahip olmanızı sağlar.

Göz altı ışık dolgusu ağrılı bir işlem mi?

İşlem son derece kısa sürer ve yapılırken de mümkün olduğunca az bir acı hissetmeniz sağlanır. Hiç acı hissetmeyeceksiniz ya da hiç bir şey hissetmeyeceksiniz demek yanlış bilgi olur. Ancak hissedilen daha çok hafif bir batmadır ve kesinlikle dayanılamayacak bir boyutta değil. Ancak işlem kesinlikle korkulacak ve acı verecek bir işlem değil. Burada tek önemli durum bu işlemi size yapacak olan kişinin kesinlikle bir doktor olmasına özen gösterin. Yanlış yapılan bir dolgu işlemi, ya da kalitesiz dolgu malzemesi gerçekten geri dönüşü çok sıkıntılı durumlara yol açabilir.

Göz altı ışık dolgusu ne kadar sürer?

Botoks yaptıranlar bilirler süresi maksimum 6 aydır. Hatta 6 ayı bulmadan etkisi tamamen biter. Ancak dolgu böyle değildir çok daha uzun ömürlüdür. 1 buçuk 2 sene kadar etkisi devam eder.

Göz altı ışık dolgusu nasıl yapılır

Göz altı ışık dolgusu sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Diğer bir önemli detay ise kesinlikle göz altı ışık dolgusu sonrası dikkat edilmesi gerekenlerdir. Kesinlikle doktorunuz sizi bu konuda uyaracaktır, ancak siz bu durumu önden bilirseniz daha hazırlıklı olursunuz.

Dolgu işlemi süresince yüzünüzü hiç bir şekilde ovuşturmamanız, makyaj yapmamanız, eğer yüzünüzde makyaj varsa temizlemeye kalkmamanız söylenir. Uygulamanın yapıldığı gün banyo yapmamanız söylenir. Aşırı yüz hareketleri fazlaca gülmek gibi yüzünüzü çok kullanacağınız hareketler yapmamanız önerilir. Aynı şekilde ilk hafta ağır spor da yapmamanız gerekir.

Göz altı ışık dolgusu sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Göz altı ışı dolgusu sonrası oluşabilecek durumlar

Göz altı ışık dolgusu sonrası eğer doğru bir yerde doğru bir kişiye yaptırdıysanız işleminizi sorun yaşama ihtimaliniz pek de yoktur. İşlem sonrası yaşanabilecek durumlar ise göz altlarında şişlik olabilir ve bu durum kısa süre içinde geçer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.