Fönün Daha Kalıcı olması İçin Ne yapmalı?

Fön bozulmaması için yapılması gerekenler

Sevgili moda bağımlıları yeni çekilmiş fönlü bir saçla gezmek gibisi yoktur. Ama maalesef fönlü saç kısa bir süre sonra solar, iner, düşer ve o güzel görünümünden eser kalmaz. Bazı durumlarda fönümüzü bir kaç gün en güzel görüntüsü ile kullanmak isteriz. İşte bu durumda fönün daha kalıcı olması için ne yapmalı sorusunu sorarız. İşte bu soruyu işin uzmanlarına sorduk ve aldığımız cevapları burada yayınlamaya karar verdik. Daha kalıcı bir fön için işte size en güzel ipuçları.

fönün daha kalıcı olması için ne yapmalı

Saç diplerinizin sönmesini engelleyin

Gelelim fön bozulmaması için yapılması gerekenlere. Aslında çözüm oldukça basit. Saçın sönmesini ve yağlanmasını sonuna kadar engellemek adına bir miktar çaba harcıyoruz. Fönünüzü çektirdiniz ve saçınız hafiften sönmeye başladı bile. Hemen önleminizi almalısınız. Yapacağınız hamle oldukça basit. Saçınızı öne atıp fön makinesi ile diplerinizi güzelce ısıtın. Saçınız hareketlenmeye başladığında fön makinenizin soğuk hava üfleme özelliğine geçin ve saçınıza soğuk hava üflettirin. Sonra saçınızı arkaya atın ve elinizle şekil verin. Eğer saçınızın fön sonrası çabuk yağlanmasını istemiyorsanız spreylerden uzak durun.

fon-bozulmamasi-icin-yapilmasi-gerekenler

fonun-uzun-sure-dayanmasi

Fönün uzun süre dayanması için

Her kadının ortak sorunudur fönün uzun süre dayanması için yapılması gerekenler konusu. Çünkü zaman olmaması ve farklı nedenlerle her gün ya da her zaman fön çektiremiyebiliyoruz. Bu nedenle fönünüzün uzun süre dayanması son derece önemli. Eğer dalgalı bir fön çektirdiyseniz aslında işiniz biraz daha zor. Çünkü dalgalar yavaş yavaş açılmaya başlayacaktır. Bunun önüne geçebilmek için saçınızı kalın kalın tutamlara ayırın ve kurutma makinesi ile ısıtın. Isıttığınız saçın soğumasına izin vermeden saçınızı bigudi sarar gibi sarıp kafanıza tutturun. İşlemi tüm saçınıza yapıp bir süre bu şekilde bekleyin. Saçınız kaybettiği o bukleli haline geri dönecektir.

fönün uzun süre dayanması için

Saçın yağlanmasının önüne geçin

Fönü bir kaç gün kullanmak durumunda doğal olarak saçınız yağlanacaktır. Bu da hem fönünüze zarar verecek hem de kötü bir görüntüye neden olacaktır. Bunun önüne geçmek için saçınızın diplerinin yağlandığını fark etttiğinizde hemen bir kuru şampuandan yardım alın. Diplerinizdeki yağı kuru şampuan ile kontrol atına aldıktan sonra fönünüzü daha uzun süre kullanabilirsiniz. Hatta daha canlı ve daha güzel bir görüntü için saç uçlarınıza deniz tuzu spreyi sıkın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.