Vücut Şeklinize Göre Doğru Kıyafet

Vücut Şeklinize Göre Doğru Kıyafet

Vücut şekli armut olan kadınlar nasıl giyinmelidirler?

Armut şekilli vücut tipine sahip olan kadınların kalça ve basen kısmı geniştir. Bu nedenle bu kısımları arka plana atacak şekilde giyinmeleri gerekir. Hedef omuzlar ve kollar olmalıdır. Yani geniş omuzlu bir kıyafet ya da kollarınızı ön plana çıkarabilecek kıyafetler tercih edilmelidir. Kolsuz elbiseler de armut tipli vücut şeklinde sahip kadınlar için doğru bir tercihtir.

Vücut tipi ters üçgen olan kadınlar nasıl giyinmelidirler?

Ters üçgen şeklindeki vücut tipi yani ince bir bel, küçük kalçalar ama geniş omuzlar ve göğüs demektir. Asimetrik kesim elbiseler ters üçgen vücutlu kadınlar için son derece uygundur. Bu vücut tipindeki kadınların bel ve kalçalarını ön plana çıkartacak elbiseleri tercih etmeleri onları daha seksi gösterecektir. Örneğin beline taktıkları bir kemer ile giymiş oldukları elbise vücut tiplerine çok yakışacaktır.

Vücut tipi dikdörtgen olan kadınlar nasıl giyinmelidirler?

Vücut tipi dikdörtgen olan kadınların bel, kalça ve omuz genişlikleri neredeyse aynıdır. Bu vücut tipine sahip olan kadınlar son derece şanslı kadınlardır. Çünkü hemen hemen giydikleri her elbise üzerlerinde çok iyi durur. Bu tip vücut sahibi olan kadınlara dar kesim elbiseler çok yakışır. Yaka kısmı tasma şeklinde olan ya da tek omuz askılı kıyafetler de çok şık duracaktır.

Vücut tipi elma şeklinde olan kadınlar nasıl giyinmelidir?

Vücut tipi elma şeklinde olan kadınların kalçaları oldukça dardır ve gövdeleri de kısadır. Bu nedenle kısa gövdelerini daha uzun gösterebilmeleri için V yaka elbise ya da bluzleri tercih etmeleri çok doğru olacaktır.

Vücut tipi kum saati şeklinde olan kadınlar nasıl giyinmelidirler?

Dünyanın her yerinde dikdörtgen ve kum saati şeklindeki vücut tipleri en seksi vücut tipleri olarak görülür. Bu tarz vücut tipleri kesinlikle uzun ve dökümlü bol kıyafetlerden uzak durmalıdırlar. Kum saati tipindeki vücut tipleri vücutlarına tamamen oturan ve hatlarını gözler önüne seren seksi dar kıyafetleri tercih etmelidirler. En güzel ve trend elbise modelleri için galerimizi gezebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.