Parfüm Kalıcılığı Nasıl Arttırılır?

Parfüm Kullanmanın İncelikleri

Hepimiz parfüm kalıcılığı nasıl arttırılır bu merak ederiz. Çünkü sabah evden çıkarken sıktığımız parfümümüzün kokusunun bir anda yok olması çok rahatsız edicidir. Gün içinde parfümümüzü yenilemek ise kokunun daha kötü bir hal almasına ve alkolümsü kötü bir şekilde kokmamıza neden olur. İşte tam bu nedenle sıktığımız parfümümüzün bizi maksimum idare etmesini bekleriz hep.

Parfüm Kalıcılığı Nasıl Arttırılır

Bazı parfüm markaları bunu vaad ederler. Ancak onları bile doğru kullanmadığımızda sıktığımız o kalıcı parfümün bile bir kaç saat içinde yok olduğunu görürüz. İşte bu nedenle parfüm kullanmanın inceliklerini araştırdık ve bir parfümün kokusunun en kalıcı olabilmesini sağlamanın yollarını öğrendik.

Parfüm kaç fıs sıkılır

Genelde bir parfümün kokusunu anlamak için hemen bileklerimize sıkarız. Aslında bu aynı zamanda evden çıkarken de yaparsak bileğimizden hafif hafif kokunun etrafa yayılmasını da sağlar. Ancak burada detay parfümü bileklerimize tam atan damarın üzerine gelecek şekilde ve asla bilekleri birbiri ile ovalamayacak şekilde sıkmak. Peki parfüm kaç fıs sıkılır biliyor musunuz? Özellikle bileklerinize sıkarken abartmamaya dikkat edin. Çünkü bu kokunun değişmesine neden olur. Bileklerinize sadece bir fıs sıkmanız gün boyu bileklerinizden hoş bir şekilde kokunun gelmesini sağlayacaktır.

parfüm kaç fıs sıkılır

Parfümü neremize sıkmalıyız?

Parfümü en çok sıkmaktan keyif aldığımız bölgemiz boynumuzdur. Aslında bu doğrudur. Çünkü uzmanlar parfüm kokunuzunu etrafa ara ara hoş bir şekilde kokmasını istiyorsanız atardamarlarınızın üzerine sıkın diyorlar. Yani boynunuzun kenarlarına ve bilek içlerinize sıkmanız gerekiyor. Ancak parfümünüz ne kadar kalıcı olursa olsun eğer boğazlı bir kazak giyerseniz, ya da cildiniz gün içinde kurursa kokunuz da yok olur gider. Bu nedenle parfümünüzle aynı kokan nemlendirici bir krem kullanabilirsiniz, ya da koyu bir kıyafet giydiğinizde parfümünüzü kıyafetine sıkabilirsiniz, özellikle fular gibi aksesuarlara sıkmanızı öneriyoruz. Ancak en akıllıca yolu parfümü saçlara sıkmaktır. Çünkü koku saçtan asla kolay kolay çıkmaz. Bu da gün içinde etrafa parfüm kokunuzun çok hoş şekilde dağılmasını sağlayacaktır.

Parfüm Kullanmanın İncelikleri

Parfümü buzdolabına koymak

Parfüm kullanmak kadar parfümü doğru muhafaza etmek de son derece önemli bir detay. Öncelikle parfümü buzdolabına koymak çok doğru değildir. Çünkü çevresel etkenlerden çok etkilenir parfümler ve aşırı soğuk ile aşırı sıcak havaya maruz kaldıklarında bozulabilir ve etkilerini kaybedebilirler. Parfümünüzün kokusunu en uzun şekilde muhafaza etmesini istiyorsanız onu oda sıcaklığında muhafaza etmelisiniz. Yapılan en büyük hata ise parfümlerin banyoda saklnamasıdır. Nemli bir ortam olan banyoda parfümler oldukça kısa bir zamanda bozulmaya yüz tutarlar.

Parfümü buzdolabına koymak

Hangi boy parfüm tercih edilmeli

Genelde büyük boy parfümlerin fiyatları küçük boylara oranla çok daha avantajlıdır. Ancak eğer bir parfümün kapağı açılır ve bir fıs yapılırsa o parfümün 3 ay içinde bitirilmesi gerektiğini söylüyor uzmanlar. Çünkü 3 ay sonrasında parfümün etkisi kayboluyor ve kalıcılığı gidiyor. Bu nedenle o kocaman şişeleri 3 ayda bitirebileceğinizden emin değilseniz hiç boşuna büyük şişe almayın. Küçük şişeler aslında çok daha avantajlı oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.