Kısa Boylular İçin Gelinlik Modelleri

Aslında her vücut tipinin bir özelliği ve giyinme şekli vardır. Bu yazımda kısa boylular için gelinlik modelleri ve ne tür bir gelinlik seçmeleri gerektiği konusunda uzmanların önerilerini sizlerle paylaşmaya çalışacağım. Öncelikle kısa boylulara önerilen modellerden önce uzak durmaları gereken bazı modeller var. O modellerden bahsetmek istiyorum.

Kısa Boylular İçin Gelinlik Modelleri

Eğer kısa boyluysanız ve kısa boylulara gelinlik önerilerini öğrenmek istiyorsanız kendi vücudunuzu önce çok iyi tanımanız gerekir. Yani bacak boyunuz ile gövde boyunuzun uzunluğu birbiri ile orantılı mı ya da bir bölgeniz diğerinden kısa ya da uzun mu? Bunu analiz etmeniz ve sonrasında buna göre davranmanız daha nokta atışında bulunmanızı sağlayacaktır.

Boyunuz kısa ise ya da minyon bir yapınız varsa bazı gelinlik modellerinden uzak durmanız öneriliyor. Bu modeller vücudu belli çizgilerle bölen, vücut hatlarını kesen, drapeli, fazlasıyla taşlı ve prenses tarzı gelinlik modellerinden mümkün olduğunca kısa boylular için gelinlik arayışında olanların uzak durması gerekir. Çünkü bu modeller genelde vücudu bölen ve bacak boyunu da ön plana çıkaran modeller olduğu için sizi daha çok basabilir. Ayrıca diğer bir öneri ise çok seviyor olsanız da fazla kabarık gelinlik modelleri maalesef kısa boylu gelin adaylarına önerilmez bilginiz olsun.

Önerilen modellerin başında ise bele kadar dar inen belden aşağıya doğru hafif kabarıklaşan modeller bacak boyunu ve gövdeyi daha uzun göstereceği için kısa boylu gelin adaylarına en çok önerilen gelinlik modelleri arasında gelir. Gövdenizi daha da uzun göstermek istiyorsanız da omuzlu gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz. Omuzlarınızı daha geniş gösteren modeller sizi daha uzun gösterecek ve dikkatleri üst kısımlara toplayacaktır. Aynı şekilde iki parça gelinlik modelleri de kısa boylu gelinlere çok önerilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.