Göz Çevresi Kırışıklığı Nasıl Giderilir?

Göz çevresi kırışıklığı nasıl geçer?

Vücudumuzda aslında en hassas ve en çabuk yaşlanan bölgemiz göz çevremizdir. Hepimiz aslında farkında olmadan göz çevremiz etrafında yanlış hareketler yaparak hızlı kırışmasına ya da kırışıklıkların derinleşmesine neden olabiliriz. Göz çevresi dikkat isteyen bir bölgemizdir. Göz çevresi kırışıklığı nasıl giderilir yapılması gerekenler ve yapılmaması gerekenler aşağıda sıralanmıştır.

Göz Çevresi Kırışıklığı Nasıl Giderilir

Yaz kış güneş gözlüğü kullanın

Güneş gözlüğü kullanmamak göz çevresinde kırışmaların aslında önemli nedenlerinden biridir. Güneş gözlüğü güneşli bir havada dışarı çıktığınızda gözlerinizi kısmanızı engelleyecektir. Bu da kısmalar sonucu oluşacak kırışıklıklara neden olacak mimiği yapmanızı engelleyeceği için bu tarz bir mimik kırışıklığını önlemiş olursunuz. Güneş gözlüğünü sadece yazın değil kışın da güneşli havalarda kullanmaya çalışın. Çünkü kışın güneş daha parlaktır. Aslında göz çevresi kırışıklığı nasıl geçer diye soranlara bunun için özel kremler de önerilir. Bazı markaların yoğun ya da hafif başlayan kırışık çizgilerini azaltmak adına yapmış oldukları ürünler vardır. Bu ürünleri deneyebilirsiniz. Ancak güvenilir ürünler olmasına özen göstermelisiniz. Göz çevrenizin daha da fazla kırışmaması için ise bu önerileri dikkate almanızı öneririz.

yaz kış güneş gözlüğü kullanımı

Gözlerinizi asla ovmayın

Gözlerinizi asla ovmayın. Çocukluktan gelen bir alışkanlık olan göz ovma aslında göz etrafındaki derinin tam bir düşmanıdır. Çünkü gözün etrafındaki deri son derece hassas bir deri olduğundan ileri geri yapılan göz ovuşturmaları ya da gözü bastırarak kaşımak, deriyi çekiştirmek o bölgede ciddi ve kalıcı bir hasar yaratır.

göz çevresi kırışıklığı nasıl geçer

Göz makyajınızı temizlerken son derece nazik davranın

Göz makyajınızı temizlerken son derece nazik ve sakin olun. Asla sert hareketler yapmayın ve göz etrafınızdaki deriye baskı uygulamayın.

göz makyajı temizliği nasıl yapılmalı

Asla yüz üstü uyumayın

Yüz üstü uymayı alışkanlık haline getirmeyin. Yastıkla arada sıkışan yüzünüzde bir süre sonra yüz üstü uyumaya bağlı kırışmalar oluşabilir. Bu nedenle en sağlıklı yatış pozisyonu olarak sırt üstü yatmayı alışkanlık haline getirmeye çalışın.

göz çevresi kırışıklıkları nedenleri

Bakım kremlerinizi asla ihmal etmeyin

Günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere göz çevresi bakım kremlerinizi kesinlikle aksatmadan kullanın. Unutmayın cildinizde en hassas olan ve en çabuk yaşlanan bölgeniz göz çevrenizdir. Onu ihmal etmeyin.

göz çevresi bakımı

Modasız kalmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.