En Doğru Saç Bakımı Yöntemleri

Doğal yollarla saç bakımı

Sevgili moda bağımlıları, dış görünümümüzde en çok önemsediğimiz saçlarımızdır. Bu nedenle saçlarımızın her zaman sağlıklı, dolgun ve canlı görünmesini isteriz. Saçlarımız güzel olmadığı zamanlarda kendimizi de güzel hissetmeyiz. Bu nedenle burada saç bakımının ne denli önemli olduğunu tekrar anlıyoruz. Bakımsız bir saçın güzel görünmesi pek de olası değil.

Genelde saç bakımı için güzellik merkezlerinde son derece yüksek meblağlara saç bakımı yaptırırız. Ancak buna hiç ama hiç gerek yok. Çünkü evde de kendiniz en doğal şekilde saç bakımınızı yapabilir ve oldukça da güzel saçlara sahip olabilirsiniz.

sağlıklı ve uzun saçlar

Saç bakım maskesi tarifi

Doğa bize zaten her zaman en doğal ürünleri verir. Yeter ki biz zaman ayıralım ve saçlarımız için bu ürünlerden faydalanalım. Size saçlarım için yaptığım son derece basit bir saç maskesinden bahsedeceğim. Hem saçı besleyen, hem de saça kaybettiği nemi kazandıran son derece faydalı bir maske olduğunu söyleyebilirim.

1 yumurta akı

1 çorba kaşığı Zeytinyağı

Bal

Saçınızı kapatmanız için saç bonesi

Bütün malzemeleri bir kaba koyun ve macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Macun kıvamına gelen maskeyi sonrasında hafif nemli olan saçınıza özellikle de diplerinize güzelce yedirerek sürün. Sonrasında ise saçınıza bir bone takın ve 30 dakika böyle bekleyin. Sonrasında saçınızı güzelce yıkayın.Maske sonrası saçınız daha parlak, sağlıklı ve canlı bir hale dönüşüyor. Gerçekten faydasını görüyorsunuz.

Ben haftada bir bu maskeyi yapmaya çalışıyordum. Ancak elbette bazen atlayabiliyor ve zaman ayıramıyorum. Bu nedenle işimi kolaylaştıracak hazır yapılmış saç maskesi olsa hiç fena olmaz diye düşünüyordum. Ama açık konuşmak gerekirse piyasada yer alan pek çok markanın maskesine de güvenemiyorum. Hem bu nedenle hem de saçlarımı çok önemsediğim için aslında doğal ürünler arıyordum. Şimdiye kadar piyasada yer alan pek çok saç ürünlerini denememe rağmen hiç istediğim sonucu alamadım.

saç bakımı

Genelde size söylenenler sizi çok mutlu ediyor ve hemen inanıyorsunuz ama sonuç hiç de öyle olmuyor. Hep bir hayal kırıklığı. Son günlerde bir arkadaşımın tavsiyesi ile http://www.yvesrocher.com.tr/control/sac-bakimi/ ürünlerini keşfettim. Sonuç olarak ise ben oldukça memnun kaldım.

Röfleli saçlarım olduğu için ve fön gibi saçı zorlayan işlemler de yaptığım için saçlarımın bakımını önemsemem gerekiyor. Aslında bana göre her kadının saçlarını önemsemesi gerekiyor. Ancak bunu kesinlikle doğru ve doğal ürünlerle yapmalılar. Neyse ben Yves Rocher’in bir çok saç bakım ürününü denedim. Şampuanı, saç kremi ve saç maskesi üçlüsü sonucunda hem işim çok kolaylaşıyor, maske yapmak için uzun uğraşlar vermiyorum, hem de şampuanı ve saç kreminden inanılmaz memnun kaldım. Saçlarım sürekli kırıldığı ve bir türlü sağlığına kavuşamadığı için uzatamıyordum.

Bu durum canımı sıkıyordu açıkçası. Ama Yves Rocher ürünlerini kullanmaya başladıktan sonra saçım ciddi anlamda toparlanmaya başladı ve hızlı bir şekilde uzadı. Eğer doğal ürünlerden yanaysanız ve saç sağlığınızı önemsiyorsanız siz de deneyebilirsiniz.

En Doğru Saç Bakımı Yöntemleri

Dökülen saçlara dikkat

Saçlarınız her türlü bakıma rağmen dökülüyor ve hala eski performansına kavuşamıyorsa, vücudunuzda belli vitaminlerde eksiklik olabilir. Çünkü vücut genelde az alınan vitamini en ekonomik şekilde kullanmaya çalışır. Yani vücut en son saçlara ve tırnaklara gönderir vücuttaki vitaminleri. Eğer saçlarınızın bakımına gereken önemi veriyor ama hala saçınızda dökülmeler varsa demir oranınıza kesinlikle bir baktırın derim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.